Okunma

Audi’den iPhone’a Özel Süper Bir Uygulama


07 Kasım 2010 Pazar 13:20
Audi’den iPhone’a Özel Süper Bir Uygulama

Lüks otomobil üreticisi Audi, CarMonitor isimli yeni bir mobil yazılımı duyurdu. iPhone’u otomobillere yakınlaştıran bu uygulama sayesinde kullanıcılar, araçlarının tüm durumunu gerçek zamanlı olarak analiz etme olanağına kavuşmuş oluyor. Yeni yazılım aynı zamanda çevreye de duyarlı. Aracın havaya saldığı zehirli gaz oranını (emisyon) anlık olarak görebilmek de CarMonitor ile mümkün.

 

Otomobillerde yer alan OBD-II portundan bilgileri alan yazılım, Audi mühendisleri tarafından geliştirilmiş. Otomobilin performans verileri istatistiksel olarak kayıt altına alınırken, ortalama motor devri, optimum sürüş başarısı, yakıt tasarrufu gibi ilginç bilgilere ulaşabilmek de olanaklı.

 

:: Böyle bir uygulamayı aracınızda kullanmayı düşünür müsünüz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Audi’den iPhone’a Özel Süper Bir Uygulama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Audi’den iPhone’a Özel Süper Bir Uygulama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Audi’den iPhone’a Özel Süper Bir Uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "