Okunma

Autodesk 123D’nin iPad Sürümü Geldi


23 Mart 2012 Cuma 01:02
Autodesk 123D’nin iPad Sürümü Geldi

Özellikle, dünya çapında üne sahip çizim programı AutoCAD ile tanınan Autodesk ek servisleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Çizim konusunun geçtiği her alanda adını duyurmak isteyen firma, bunun için kullanıcı odaklı sistemler üzerinde oldukça hassas davranıyor.

Buna son örnek ise 123D Catch adıyla tanıtılan üstün yeteneklere sahip bu yazılım. Bahsi geçen servis, fotoğrafını çektiğiniz nesneleri -isteğe bağlı birkaç ufak müdahale ile- 3 boyutlu çizim haline dökebilmenizi sağlıyor. Yani tek yapmanız gereken, objenin fotoğraflarını çekerek bunları yazılıma göndermek.

Fakat iPad için güncellenen uygulamanın kimi zahmetleri de mevcut. Örneğin nesneyi farklı açılardan 50-70 kez görüntülemeniz gerekiyor. Ayrıca bu sırada obje hareket etmemeli ve ortamdaki ışık da sabit kalmalı.

Diğer bir sorun ise, tam verimli çalışma için yukarıdan da görüntü çekme ihtiyacı. Bu yüzden yüksek bina ve yapıların kapsam dışınca kalacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Nisan ayında çıkacak 123D Catch iPad ile 3 boyutlu tasarım ve baskıyı daha fazla kişiye ulaştırmak isteyen Autodesk, bu sayede hem daha fazla kişiye ulaşmak hem de istek ve ihtiyaçları gidermek istiyor.

:: 3 boyutlu çizim için hangi yazılımı tercih ediyorsunuz? İlgili uygulamayı nasıl buldunuz?
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Autodesk 123D’nin iPad Sürümü Geldi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    o kadar kolay iş değil zaten farklı açılardan çekilmiş resmi 3d haline getirmek ama yine de helal autodesk e ama çekilecek resim sayısı, çekilecek objenin ebatlarına da bağlı yani sizin dediginiz gibi 50-70 arası her zaman olmaz.

" Autodesk 123D’nin iPad Sürümü Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Autodesk 123D’nin iPad Sürümü Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Autodesk 123D’nin iPad Sürümü Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "