Okunma

Hayalinizdeki Evi Tasarlayın


17 Haziran 2009 Çarşamba 13:21
Hayalinizdeki Evi Tasarlayın

Project Dragonfly’ın altyapısını oluşturan teknoloji sayesinde her kullanıcı tasarım bilgisi olsun olmasın, hayallerindeki evi projelendirme ve görselleştirme olanağına sahip oluyor. Project Dragonfly sayesinde, simulasyon oyunlarında olduğu gibi zevkinize uygun yeni bir ev yaratabiliyor ya da evinizi baştan şekillendirebiliyorsunuz. Ev dekorasyonu ve yenilemesine yönelik web tabanlı bir uygulama olan ve başlangıç seviyesindeki “tasarımcıları” hedefleyen Project Dragonfly’ın sunduğu tasarım araçları, evinizin ya da odanızın kat planını kolayca çizmenize ve dekore etmenize olanak sağlıyor.


İstediğiniz tipteki bir evi internet üzerinden şekillendirebilirsiniz.

Tasarım aşamasında sunulan araçlar ile duvar, pencere, kapı gibi yapısal öğeleri istediğiniz gibi yerleştiriyor, mobilya, elektrikli aletler gibi bir evde bulunması gereken her türlü öğeyi menüden seçebiliyorsunuz. Üstelik çalışmanızı hem 2 boyutlu, hem 3 boyutlu olarak izleyebiliyorsunuz. Arka planda Autodesk Revit teknolojisini kullanan ikinci SaaS (hizmet olarak yazılım) çözümü olan Project Dragonfly, profesyonel tasarımcılara kat planı ve dekorasyon planlarını Revit RVT dosyasına da aktarma olanağı verirken, aynı zamanda tasarımları sitede saklayarak daha sonra  üzerinde çalışma fırsatı tanıyor. Yaptığınız çalışmaları JPG, DWG dosyası olarak da kaydetmenizi sağlıyor.

:: Hayalinizde nasıl bir ev var?

Bilgi için: Autodesk
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hayalinizdeki Evi Tasarlayın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sims te yaparık çevrimiçi yavaş olur 🙂

" Hayalinizdeki Evi Tasarlayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hayalinizdeki Evi Tasarlayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hayalinizdeki Evi Tasarlayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "