AVAX Coin nedir ve nasıl alınır? Değeri ne kadar?


10 Mart 2021 Çarşamba 12:59
ABONE OL
AVAX Coin nedir ve nasıl alınır? Değeri ne kadar?

Bitcoin ile birlikte hayatımıza giren kripto paralar gündemdeki popülaritesini korumaya devam ediyor. Normal borsadan daha değerli hale gelen bu piyasada altcoin olarak tanımlanan yüzlerce kripto para birimi yer alıyor.

Herkes Bitcoin konuşurken, özellikle bugün yükselişe geçen bir başka altcoin daha var: AVAX Coin. Peki herkesin konuştuğu AVAX Coin nedir? Değeri ne kadar?

AVAX (Avalanche) nedir?

Öncelikle Avalanche nedir? sorusuna cevap vermek gerekiyor. Arkasında bir Türk’ün parmağı olan bu teknoloji, Cornell Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Profesörü Emin Gün Sirer tarafından kuruldu. Palkadot’a benzer şekilde çalışan ve herhangi bir merkezi olmayan uygulama ağı olarak tanımlanan Avalanche, geliştiricilerin diğer blok zincirleriyle ortaklaşa bir biçimde blok zinciri dağıtmasına olanak tanıyor.

AVAX (Avalanche), ilk olarak Ava Labs tarafından 2018 yılında piyasaya sürüldü. Standart olarak bir saniye altında işlem sonuçlandırma gücüne sahip ilk akıllı sözleşmeler ağı olan AVAX (Avalanche), akıllı sözleşmeleri ve diğer yeni nesil blokzinciri teknolojilerini kullanarak merkeziyetsiz bir şekilde finsanal işlem yapmak isteyenlerin yegâne tercihi olmayı hedefliyor.

Avalanche, piyasadaki yatırımcılardan 18 milyon dolarlık VC fonu toplamayı başardı. Bu finansal desteği sayesinde AVAX tokeni kullanıma açıldı. Tokenin satışı, Temmuz 2020’de 4,5 saatin altında 42 milyon dolar arttı. Ardından AVAX ana ağı Eylül 2020’de yayına girdi. Geçtiğimiz ay açılan Avalanche/Ethereum köprüsü sayesinde, Ethereum kullanıcıları ERC-20 ve ERC-721 tokenleri gibi varlıklarını Avalanche’a taşıyabiliyorlar.

AVAX değeri, bugün itibariyle yüzde 30 artış göstererek değerini tamı tamına 250 TL’ye çıktı. İşte “AVAX Coin nedir?” sorusuyla gündem olan kripto para biriminin özellikleri bunlar.

AVAX (Avalanche) ne kadar?

Değerinin bir anda artması, AVAX (Avalanche) neden bir anda gündem oldu? sorusunun cevabını açıklıyor. Kısa bir süre öncesine kadar değeri 205 TL seviyelerindeydi. Bugün atağa geçen AVAX Coin’in değeri erken saatlerde 269 TL’ye yükseldi. AVAX Coin işlem hacmi yüzde 266 oranında yükselme gördü. Bunun karşılığı 10.147,869,881.44 TL’ye tekabül ediyor. AVAX Coin piyasaya değeri ise yüzde 31’lik artış gördü. Bu artışın ise 31.699,120,802.23 TL’ye karşılık geldiği belirtiliyor.

AVAX Coin nasıl alınır?

AVAX Coin almak istiyorsanız BibanceParibuHuobi ve Bitfinex gibi uygulamaları kullanmanız gerekiyor. Bu uygulamalar sayesinde AVAX Coin alımı gerçekleştirebilirsiniz.
yazarFaruk Doğan

2000 yılında Hatay'da doğdu. Birçok teknoloji sitesinde çeviri ve freelance editör olarak çalıştı. Teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net ailesinde sürdürüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" AVAX Coin nedir ve nasıl alınır? Değeri ne kadar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AVAX Coin nedir ve nasıl alınır? Değeri ne kadar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AVAX Coin nedir ve nasıl alınır? Değeri ne kadar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!