Okunma

Avea 3. Çeyrek Raporlarını Açıkladı


05 Kasım 2012 Pazartesi 10:25
Avea 3. Çeyrek Raporlarını Açıkladı

Avea, 2012 yılı 3.çeyrek dönem finansal sonuçlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre Avea; toplam gelir, kişi başı konuşma süresi, abone başı aylık gelir, toplam müşteri sayısı ve müşteri tabanındaki akıllı cihaz sahiplik oranında gösterdiği büyüme ile rekorlarını kırdı.

Açıklanan finansal verilere göre Avea’nın gelirleri, gösterdiği güçlü faaliyet performansı ile 2011 yılının aynı dönemine oranla yüzde 11 artarak 910 Milyon TL olarak gerçekleşti.

Toplam servis geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artarak 888 Milyon TL’ye ulaşan Avea’nın data geliri ise 106 Milyon TL olurken, data gelirinin servis gelirlerindeki payı yüzde ise 12’ye yükseldi. Böylece Avea hem faturalıda hem de faturasızda tarihinin en yüksek gelir seviyesine ulaştı.

Avea elde ettiği bu sonuçlarla, 2010 üçüncü çeyrek ile 2012 çeyrek dönemini kapsayan 2 yılda gelir büyümesinde pazar liderinden 3, abone büyümesinde ise; 4 kat fazla büyüme elde etmiş oldu. Avea CEO’su Erkan Akdemir büyüme ile ilgili olarak “Otobanda sol şeride geçtik, tam gaz yolumuza devam ediyoruz rakamlarımız da bunu doğruluyor” dedi
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Avea 3. Çeyrek Raporlarını Açıkladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  hayatımın hatası 12 yıllık turkcell hattımı aveaya kontratlı taşımaktı 1 ay dayanabildim ödedim cezasını döndüm geri

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Avea’dan Turkcell’e geçtim. 19 TL’e çok şey veriyorlar gibi görünüyor ama çalışsa birde!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  10 senelik turkcelli bıraktım da geldim sana aveam internete doyduk sayende sen her şeyi hak ediyorsun. Hep böyle devam et.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Avea bunu hak ediyor. Yaklaşık olarak 1 yıldır aveadayim ve çok memnunum

" Avea 3. Çeyrek Raporlarını Açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea 3. Çeyrek Raporlarını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea 3. Çeyrek Raporlarını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "