Avea Anadolu’da Aynı Günde 14 Bayi Açtı


20 Eylül 2011 Salı 12:45
Avea Anadolu’da Aynı Günde 14 Bayi Açtı

Avea, Kahramanmaraş ve Gaziantep’te; 1 günde 14 bayi açılışını törenlerle gerçekleştirdi. T.C. Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz‘ın katılımı ile gerçekleşen ilk açılış töreninde Avea’nın Anadolu’ya olan yatırımlarını değerlendiren ve yeni mağaza konseptleri hakkında bilgi veren Avea CEO’su Erkan Akdemir,

“Türkiye’nin en genç ve en yenilikçi mobil operatörü olarak, hızlı büyümemize devam ediyoruz. İş ortaklarımız (bayilerimiz) ile yakın çalışmalarımızın son derece olumlu sonuçlar verdiği 2011 yılında, Anadolu yatırımlarımızda da hız kesmedik. Yeni bayiler açıp, mevcut bayilerimizde de renevasyona giderek Türkiye genelinde toplam münhasır mağaza alanımızı yüzde 40, dış cephe büyüklüğümüzde görünürlüğümüzü ise %50’ye yakın artırdık. Bu süreçte bayi organizasyonumuza ve alt yapı çalışmalarına yatırımlarımızı sürdürdük. Hem yenilenen mağaza konseptlerimiz hem de ürün portföyümüz ile Avea kanalının cihaz satışlarındaki pazar payını %50 oranında arttırdık. Renevasyon çalışmamızda ne kadar doğru tercihler yaptığımızı ise müşteri geri dönüşlerimiz gösterdi. Avea satışlarının yüzde 25’ten fazlası, bu yeni noktalarımız üzerinden gerçekleştirildi.” dedi.

Konuşmasında Kahramanmaraş ve Gaziantep’te aynı günde gerçekleşen 14 bayi açılışı sonucu Türkiye genelinde münhasır bayi sayısının 850’lere ulaştığını ifade eden Akdemir; “2011 yılında münhasır ve toptancı bayilerimizde 1000’in üzerinde ek istihdam sağladık.

Sadece AIM ve ADM’lerimizle Gaziantep’te yarattığımız istihdam 145, Kahramanmaraş’ta ise 65. Kahramanmaraş ve Gaziantep’te gerçekleşen açılışlar sonrası Avea, bölgede toplamda en fazla perakende noktasına sahip mobil operatör durumuna gelirken, bu iki şehirde toplam bayi sayımız 29’a ulaştı.” açıklamalarında bulundu.

Avea, İstihdam Yaratmaya Devam Edecek

Kahramanmaraş ve Gaziantep’te gerçekleştirilen yatırımların Türkiye’nin doğusuna verdikleri önemin bir göstergesi olduğu noktasının altını çizen Akdemir; açıklamalarını şöyle sürdürdü: Avea olarak Anadolu’ya yapacağımız yeni yatırımlarla istihdam yaratmaya devam edeceğiz.

Bayi ağı dışında, bölgeye network yatırımı yaparak bölgedeki iletişim kulesi sayımızı yüzde 30 artırdık ve G.Antep’te yüzde 99.5, K.Maraş’ta yüzde 96’nın üzerinde nüfus kapsamasına ulaştık. Yatırımlarımız ağırlıklı olarak 3G kapsamasına yönelikti; önümüzdeki yılda da yine 3G kapsamamızı artıracak bir plan yapıyoruz.”

Akdemir; bölge için istihdam yaratmanın yatırımın karşılığını almak kadar mutluluk verici olduğunu da sözlerine ekledi. Bölgeye yapılmış olan satış yatırımları sayesinde Avea abonelerinin almış oldukları hizmet kalitesinin de önemli ölçüde arttığına değinen Akdemir; yeni mağaza konseptleri ve renovasyon çalışmalarının yansıması hakkında

“Bu değişimle birlikte özellikle faturalı segmentte hızlı bir artış sağladık. Türkiye genelinde de dekorasyonu yenilediğimiz 300’e yakın noktada, hem cihaz hem hat satışları hızla artmaktadır. Tüm bu çalışmalara paralel olarak son 3 ayda bölgede satışlarımız yüzde 10 oranında bir artış gösterdi.” dedi.

Avea yine geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin geleceğine yatırım vizyonu paralelinde Erzincan’ın ardından Bingöl’de kurduğu çağrı merkezi ile bölgedeki istihdam yılsonu hedefini 850 kişi olarak açıklamıştı.

:: Avea’nın doğu yatırımlarını nasıl buluyorsunuz?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Avea Anadolu’da Aynı Günde 14 Bayi Açtı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Selam vodafondan aveaya geçiş yapmak istiyorum bana avea bayisi yönlendirirmisiniz adres güneykent mah şahinbey gaziantep

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  30 dakika bekleyip ulaşamadim kapattim anahtar kart bayisiyim ben bağlanamiyorsam bireysel müşteri ne yapsin

 3. Ziyaretçi dedi ki:
 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne tür bir işlem yapmak istiyorsun?

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Canını, Parasını,zamanını seven uzak dursun bu sözde ***** />

  Şu an itibariyle 18 Dakika bekledim hatta,müşteri temsilcisine ulaşmak iç***** gıdgıdgıdaaaakkk sesini anımsatan iğrençötesi bir tıngırtıyı 18 dakika ***** karşıma müşteri temsilcisi falan cıkmadı, kapattım telefonu.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  sayın akdemir bence bayii den çok müşteri sıkıntılarını gidermek için bi gelişim yapsanız daha iyi olmaz mı

" Avea Anadolu’da Aynı Günde 14 Bayi Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea Anadolu’da Aynı Günde 14 Bayi Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea Anadolu’da Aynı Günde 14 Bayi Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 2. 2 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 3. 3 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 4. 4 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 5. 5 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 6. 6 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 7. 7 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 8. 8 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 9. 9 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 10. 10 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik