Okunma

Avea Bayramda Bol Bol Konuşturdu


01 Kasım 2012 Perşembe 06:22
Avea Bayramda Bol Bol Konuşturdu

Avealılar, Kurban ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda toplam 553 milyon dakika konuştu, 856 milyon SMS gönderdi. 6 gün boyunca İstanbul 95 milyon dakika ile “en çok konuşan” şehir oldu.

İzmir 140 milyonu aşkın mesaj gönderimi ile en çok SMS gönderen il oldu. Açıklanan rakamlara göre Avealılar en çok Kurban Bayramın birinci günü konuştu, SMS gönderdi ve MMS paylaştı. Bayramın birinci günü dışında, en çok SMS bayramın 4. günü gönderilirken, en çok MMS paylaşımı bayramın 2. günü gerçekleşti.

Toplam 6 gün boyunca iller bazındaki en çok konuşan şehirler dağılımda İstanbul 94 milyon dakika ile birinci, İzmir 49 milyon dakika ile ikinci, Ankara ise 48,4 milyon dakika ile üçüncü oldu. Antalya 19,6 milyon dakika ile dördüncü olurken, 18 milyon dakika ile Adana ise beşinci sırada yer aldı.

24-29 Ekim tarihleri arasında en fazla konuşan şehir İstanbul olurken, bu süreçte en çok SMS gönderimi gerçekleştiren il ise 140,9 milyon ile İzmir oldu. İzmir’i 116,5 milyon SMS ile Ankara, 71,7 milyon ile İstanbul, 48 milyon ile Konya, 42 milyon ile ise Manisa izledi.

Bayramın ilk günü, bir önceki haftaya oranla yüzde 89 oranında artarak 214 milyonun üzerinde SMS gönderen Avealılar, yine bayramın ilk günü gönderdikleri 540 binin üzerinde MMS ile daha önceki haftanın aynı günü olan 18 Ekim’e göre yüzde 437,8 daha fazla MMS gönderdi.

Avealılar bayram boyunca yurtdışı aramalarını ise en çok sırasıyla Türkmenistan, Almanya ve Suudi Arabistan’a yaptı.
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea Bayramda Bol Bol Konuşturdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea Bayramda Bol Bol Konuşturdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea Bayramda Bol Bol Konuşturdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "