Okunma

Avea Çalışanları Maviliklere Yelken Açıyor


15 Mart 2012 Perşembe 16:10
Avea Çalışanları Maviliklere Yelken Açıyor

17-18 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan ve 35 teknenin katılacağı yarışlar, Fenerbahçe-İstanbul Yelken Kulübü önünden verilecek start ile başlayacak ve Tuzla-Deniz Harp Okulu önünde son bulacak.

Türk sporunun gelişmesine ve uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olmasına destek vermeyi görev kabul eden Avea, rekabeti şimdi de denizlere taşıyor. İstanbul Yelken Kulübü’nün 2011-2013 dönemi sponsorluğunu üstlenen Avea, tamamı kendi çalışanlarından oluşan yelken takımı ile denizlere açılıyor.  

İstanbul Yelken Kulübü ile yaptığı sponsorluk anlaşması kapsamında; Kulüp’ten aldığı eğitim desteği ile kendi yelken takımını oluşturan Avea,  bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve 35 teknenin katılacağı Çanakkale Deniz Zaferi Yat Yarışı’nda, ilk kez “yelkenler fora” diyecek. Toplam 26 Avea çalışanından oluşan ve 10 kişilik Avea Yelken Takımı, Beneteau First 40 marka yelkenlisiyle, IRC 1 sınıfında yarışacak.

İki etaptan oluşan Çanakkale Deniz Zaferi Yat Yarışı’nın ilk etabı; 17 Mart Cumartesi günü, Fenerbahçe-İstanbul Yelken Kulübü önünden verilecek start ile başlayarak Tuzla Deniz Harp Okulu’nda tamamlanacak. İkinci etap ise; 18 Mart Pazar günü Tuzla Deniz Harp Okulu’ndan başlayarak, İstanbul Yelken Kulübü önünde son bulacak.

Sezon süresince, Mart-Ekim 2012 arasında yapılacak 17 yarışta yer almayı planlayan “Avea Yelken Takımı”, İstanbul Yelken Kulübü eğitmenlerinden aldıkları 5 aylık zorlu eğitimin ardından, Çanakkale Deniz Zaferi Yat Yarışı ile profesyonel yarışlara ilk adımını atmış olacak.

Öte yandan; küçük tekneler için kullanılan özel, hafif ve su geçirmez GPRS sistemler ve Avea mobil modem altyapısı sayesinde tekneler üzerindeki cihazlardan alınan veriler ile yarışlar anında karadan sayısal olarak takip edilip, ekranlardan canlı izlenebilecek.

Avea bünyesinde, her kademeden konuya meraklı çalışanlardan seçilen 26 kişiden oluşan ekibin parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden ve Avea Yelken Takımın’nda bulunan Avea Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat,

“Avea Yelken Takımımız, dinamik bir ekipten oluşuyor. Başarının takım oyunu olduğunu bilen bir markayız. Yelkende bunu en iyi sergileyeceğimiz sporlardan biri. Takım ruhumuz ile yeni kurulan bir takım olmamıza rağmen rekabetçi ruha sahip bir ekibiz. Uzun ve özverili çalışmalarımızın karşılığında ilk senemiz olmasına karşın başarılı sonuçlar alacağımıza eminim” dedi.

Takımda, Bowmen / Başüstü görevini üstlenen Avea Operator Servis Operasyon Müdürü Sadat Hüseyin ise şu şekilde konuştu: “Avea’nın dinamizmi yelken takımına da tamamen yansımış durumda. Hiç bir zor koşulu aldırış etmeden hedef doğrultusunda ilerleyen; takım oyunu sergileyen bir ekip haline geldik.”

“Zaten yelken sporunun temel manası da bu değil midir? Yelkende herkes görevi ve görev yerini bilir; en iyisini yapmaya çalışır; ancak o zaman başarılı olur; biz bunun farkındayız. Buradaki disiplin iş hayatımızda doğrudan yansıyor; verimli birer çalışan haline getiriyor.”

“Bu yarışı daha önce katılanlarla aynı kulvarda yarışacağız lakin Avea’nin diğer adı bildiğiniz gibi “The Challengers”. Telekom sektöründe biz nasıl bütün taşları değiştirdiysek aynı disiplini, ciddiyeti ve takım oyunu ile burada da başaracağız ve Avea’nın adını mavi denizde dalgalandıracağız”.

Takımın Genova Trimcisi olarak görev yapan Avea Ar-Ge Proje Müdürü Kubilay Erdem ise şunları söyledi: “Bakıldığında şirket olarak ticari alanda koyduğumuz hedeflere paralel bir hedefimiz var. Bu da yarıştığımız klasmanda rakiplerimiz geçerek  zirvede olmak. Bakıldığında kurulduğu yıl  IRC 1 gibi en üst klasmanda birinci olmak çok zor gözükmesine rağmen, bunun ulaşılabilecek bir hedef olduğunu düşünüyoruz”.

İşte Yarış Takvimi:

Bilgi İçin: avea.com.tr
              facebook.com/avea
              twitter.com/avea
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea Çalışanları Maviliklere Yelken Açıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea Çalışanları Maviliklere Yelken Açıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea Çalışanları Maviliklere Yelken Açıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "