Avea CEO’su Olmasaydı, Girişimci Olsaydı!


11 Ekim 2012 Perşembe 09:50
Avea CEO’su Olmasaydı, Girişimci Olsaydı!

Türkiye’de girişimciliği özendirme ve destekleme misyonuyla faaliyet gösterecek olan Girişimci Kulübü, aynı zamanda girişimcilerin bir araya gelerek networking imkanı bulacakları, önemli konuşmacıların ağırlanacağı etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

Girişimci Kulübü kapsamında; Türkiye’nin önde gelen girişimcileri belirli periyodlarla bir araya gelerek dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmeleri değerlendirerek gelecek vizyonlarını paylaşacak.

Özel röportajı izleyin

Avea CEO’su Erkan Akdemir‘e, “Şu anda Avea CEO’su değil de girişimci olarak güne başlasaydınız, hangi alanlarda fırsat görüp çalışırdınız?” sorusunu yönelttik. Cevabını, videoda izleyebilirsiniz.

Avea CEO’su Erkan Akdemir, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı (Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı), TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üst Kurul Üyesi Gülden Yılmaz (Koton Yönetim Kurulu Eş Başkanı), Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş‘in katılımı ile düzenlenen basın toplantısında “Girişimci Kulübü”nün amaç ve hedefleri paylaşıldı.

Düzenlenen basın toplantısında, Girişimci Kulübü üyeliği için Türkiye’deki girişimcilere açık davet de yapıldı.

Avea, ne dedi?

Avea CEO’su Erkan Akdemir, 75 milyon nüfuslu Türkiye’nin zenginleşmesinin yolunun girişimcilikten geçtiğini vurgulayarak, 2011 yılında Avrupa’da yaşanan krize rağmen Türkiye’nin girişimcilik notunun 11.9’a yükseldiğinin altını çizdi.

Küresel Girişimcilik Raporu’na (GEM) göre son 1 yılda yeni iş sahibi olan girişimcilerin oranının ise yüzde 5.1’den yüzde 6’ya yükseldiğini belirten Akdemir; “Çin’i dünyanın üretim üssü, Hindistan’ı dünyanın yazılım merkezi, İsrail’i inovasyon merkezi yapan faktörler; girişimcilik ruhları ve teknolojiyi kılavuz almaları.

Acil durumlardaki kan ihtiyacı gibi Türkiye’nin ihtiyacı olan da girişimci kanı. Girişimcilik ruhunu yeniden yorumlayarak damarlarımızda sahip olduğumuz potansiyeli ortaya çıkartacak girişimci kanı dolaşmalı diyoruz” diye konuştu.

Ali Sabancı ne dedi?

Gerçekleştirilen basın toplantısında TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı (Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı) Ali Sabancı ise, Girişimci Kulübü’ne ilişkin görüşlerini şöyle aktardı: “Türkiye Girişimcilik konusunda bir “hot spot” olmaya devam etmektedir, bu yükseliş trendiyle uzun zamandır planladığımız ve bugün açılışını yaptığımız Girişimci Kulübü’nün daha birçok başarıyı da beraberinde getirmesini arzu ederim.

Bugün temellerini attığımız Girişimci Kulübü; ürün, servis ve projeleri ile kendi alanlarında sürdürülebilir başarı kazanmış firmaları kuran ve yöneten girişimcileri yılda dört ya da altı kez çeşitli etkinliklerde bir araya getirerek konuşmacıları ağırlayacak ve girişimcilere networking imkanı sağlayacak bir kulüptür.

Seçkin bir girişimci kitlesini bir araya getiren Girişimci Kulübu aynı zamanda girişimciler arasında yapılacak olan çeşitli anket ve araştırmalara da fırsat sağlayacaktır. Girişimcilik ekosistemi için bir aktör daha kazandırmış olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz“.

Gülden Yılmaz ne dedi?

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üst Kurul Üyesi (Koton Yönetim Kurulu Eş Başkanı) Gülden Yılmaz, görüşlerini şöyle ifade etti: “Hükümetin 10. Kalkınma Planı’nda da yer alacağı gibi, Türkiye’nin 2023’deki hedefine ulaşmasında yeni girişimcilerin rolü çok önemli. İnancımız ülkenin artan girişimci sayısının bizi bu hedefe ulaştıracağıdır.

Seçilmiş girişimcilerin yer alacağı bu kulüpte amacımız; çeşitli sektörlerde bakış açışıyla fark yaratmış örnek girişimcileri bir “düşünce kulübü” çerçevesinde bir araya getirmek. Türkiye’de hayallerini gerçekleştiren girişimcilerin üye olacağı bu kulüp içerik yaratmak, trendleri takip etmek, network ve bilgi transferini yürüterek girişimciler arasında yeni bir sinerji yaratmak konusunda önemli roller üstlenecek.

Şu ana kadar bu kulüpte yer alması için davet ettiğimiz tüm girişimcilerden büyük ilgi gördük, bu da bizleri motive ederek heyecanlandırdı.”

Kulüpte kimler var?

Girişimci Kulubü’nün ilk üyeleri arasında Ali Sabancı, Gülden Yılmaz, Nevzat Aydın, Emre Kurttepeli, Ahmet Emre Sarı, Tolga Tatari, Arzu Kaprol, Murat Kolbaşı, Mustafa Say, Cengiz Konukoğlu, Selçuk Kiper, Alemşah Öztürk, Gamze Cizreli, Sami Boydak, Ayşen Zamanpur, Saruhan Tan gibi isimler yer alıyor.

:: Avea’nın bu desteğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Avea CEO’su Olmasaydı, Girişimci Olsaydı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  büyük adam!

" Avea CEO’su Olmasaydı, Girişimci Olsaydı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea CEO’su Olmasaydı, Girişimci Olsaydı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea CEO’su Olmasaydı, Girişimci Olsaydı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
 9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
 10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)