Okunma

Avea, ‘Çevik Stüdyo’ ile Sektörde Farklılaşıyor!


14 Nisan 2014 Pazartesi 10:30
Avea, ‘Çevik Stüdyo’ ile Sektörde Farklılaşıyor!

Avea, markasını güçlendirmek amacıyla ‘çeviklik’ dönüşümüne yönelik bir iç hizmet merkezi kurarak, geleceğe yatırım yapmayı sürdürüyor.

Avea’da çevikliği arttırmak için bir iç hizmet merkezi olarak kurulan Avea Çevik Stüdyo; Avea Teknopark’ta düzenlenen bir lansman ile tanıtıldı.

Avea, Çevik Stüdyo ile sektörde yine bir ‘ilk’e imza atıyor

2013’te kurum bünyesinde sürdürülebilir çevikliği artırmak için danışmanlık çözümleri sunan Çevik Stüdyo (Agile Studio) girişimini uygulamaya koyan Avea; değişime hızlı ve etkili biçimde adapte olmayı ve esnekleşmeyi sağlayan bu inisiyatife satış, müşteri hizmetleri ve insan kaynakları gibi birimleri de katarak Türkiye’de bir ilke imza atıyor.

Müşterilere daha hızlı ve yüksek değerde çözümler üretebilmek için iş yapma şeklini ve organizasyonu çevikleştirme yolunda önemli bir adım niteliği taşıyan Çevik Stüdyo’nun, Avea’nın geleceğe yatırımı olarak değerlendirdiği etkinlikte, bu merkezin Avea’ya getireceği rekabet avantajına da dikkat çekildi.

Türkiye’de çok az kurumun uyguladığı çeviklik yöntemleri diğer iş birimlerine de aktarmak üzere; Türkiye’de çevik yöntemlerin uygulanmasında öncü danışmanlık şirketi ACM ile geliştirilen Avea Çevik Stüdyo, Avea’da ciddi bir dönüşüm sağlanmasına katkıda bulunacak.

Hâlihazırda 30 takımın çevik yöntemlerle başarılı sonuçlar elde ettiği Çevik Stüdyo yaklaşımıyla Avea; bilgi teknolojileri dünyasında kullanılan çeviklik yaklaşımını şirketin diğer birimlerinde kullanarak hız, kalite, esneklik, motivasyon ve işbirliğini artırıp müşterilerine daha hızlı çözümler üretmeyi hedefliyor.

Çevik Stüdyo, gerek takım gerek organizasyon seviyesinde yönetim danışmanlığı veriyor. Bu kapsamda çeşitli eğitimler ve gelişim programları, çeviklik ölçümü ve koçluk hizmetleri Avea içerisinde sağlanıyor.

:: Avea’nın yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Avea, ‘Çevik Stüdyo’ ile Sektörde Farklılaşıyor!”

  1. neskalii dedi ki:

    Başka yerde nasıldır bilmem ama bizim evde vodafone Turkcell in full çektiği yerde 1 diş çeken hat ağzıyla kuş tutsa faydasız benim için

" Avea, ‘Çevik Stüdyo’ ile Sektörde Farklılaşıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea, ‘Çevik Stüdyo’ ile Sektörde Farklılaşıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea, ‘Çevik Stüdyo’ ile Sektörde Farklılaşıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "