Okunma

Avea, GSMA Yönetim Kurulu’nda


14 Aralık 2012 Cuma 02:22
Avea, GSMA Yönetim Kurulu’nda

Avea, dünyadaki mobil operatörlerin haklarını temsil eden GSM Association (GSMA) Yönetim Kurulu’na seçildi. Türk Telekom Grubu’nun mobil iletişim şirketi Avea, 2013-2014 yıllarında GSMA Yönetim Kurulu’nda hizmet verecek ve Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani tarafından temsil edilecek.

GSMA Yönetim Kurulu, GSMA Genel Müdürü Anne Bouverot ve 25 mobil operatör olmak üzere toplam 26 temsilciden oluşuyor. 220 ülkeyi kapsayan ve tüm dünyadan yaklaşık 800 GSM operatörünü bir araya getiren GSMA’in mobil ekosisteminde ayrıca cihaz üreticileri, donanım sağlayıcılar, yazılım ve internet şirketlerinin yanı sıra finans hizmetleri, sağlık hizmetleri, medya, ulaşım ve altyapı gibi endüstrilerde faaliyet gösteren 230’dan fazla şirket bulunuyor.

GSMA Wireless Intelligence araştırması dünyadaki mobil abone sayısının 3,2 milyara, mobil bağlantıların ise M2M uygulamalarıyla birlikte 6,8 milyara ulaştığını gösteriyor.

GSMA Yönetim Kurulu’na giren Avea’nın da içinde yer aldığı Türk Telekom Grubu, bu son gelişme ile SAMENA Telecommunications Council ve European Telecommunications Network Operators’ Association (ETNO) olmak üzere 3 farklı organizasyonun yönetim kurulunda eş zamanlı yer alan dünyadaki tek şirket oldu.

:: Avea’nın bu başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Avea, GSMA Yönetim Kurulu’nda”

  1. Militarist dedi ki:

    Hiç avea hattım olmadı benim. Neden bilmiyorum ama olmadı. Hiç cazip gelmedi. Ne aycell iken ne de aria iken.

" Avea, GSMA Yönetim Kurulu’nda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea, GSMA Yönetim Kurulu’nda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea, GSMA Yönetim Kurulu’nda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "