Okunma

Avea ile Barcelona Kupayı Kaldırdı


19 Kasım 2011 Cumartesi 10:51
Avea ile Barcelona Kupayı Kaldırdı

Avea‘nın Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları’ adlı sosyal sorumluluk projesi dünya çapında ödüllar almaya devam ediyor.

Proje son olarak dünyanın en saygın ödüllerinden olan Best Business Awards‘ın “2011 En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülünü almaya hak kazandı.

Türk futboluna verdiği destek ile fark yaratan Avea‘nın hayata geçirdiği “Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları” projesi tüm dünyadan spor projelerinin değerlendirildiği 5.Uluslararası Spor Etkinlikleri Organizasyonları Ödülleri kapsamında da en iyi 4 proje arasında yer almıştı.

İspanyol futbol kulübü Barcelona’nın 2013 sezonuna kadar Türkiye’deki resmi telekomünikasyon iş ortağı olan Avea, bu kapsamda gerçekleştirdiği ‘Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları’ projesi ile; Hakkari’den Diyarbakır’a, İzmir’den Bursa’ya kadar 18 miniğe sıra dışı bir eğitim fırsatı sundu.

TOSF’un Avea iş birliği ile düzenlediği Türkiye Yıldızlar Şampiyonası‘nda kendi yaş gruplarının en iyisi olan 1000’den fazla futbolcu adayı arasından en iyi 24 genç seçilmiş ve İstanbul kampına davet edilmişti.

Bir hafta süresince İstanbul’da eğitim alan en başarılı 18 çocuk ise yine bir hafta süresince Barcelona Kampı çerçevesinde, dünyanın en ünlü takımının sahasında, Barcelona alt yapı hocalarından ders alma şansına erişti.

Avea’nın Avrupa’nın en büyük futbol kulübü ile iş birliğini, Türkiye’deki yetenekli genç oyuncular için nefes kesen bir fırsata çevirmesinin önemine dikkat çeken Best Business Awards Jüri Başkanı Andrew Areoff yaptığı açıklamada, ‘Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları’ projesinin, kalıpları yıkan ve son derece övgüye değer bir KSS projesi olduğunun altını çizdi.

Areoff, projeyi Türkiye’de “futbol” hayali kuran çocuklara fırsat eşitliği sunması açısından oldukça çarpıcı olarak nitelendirdi.

‘Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları’ projesinin, dünyadaki saygın ödül organizasyonlarının dikkatini çekmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren, Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, kazanılan ödül hakkında şu açıklamayı yaptı:

Avea, kurulduğu günden beri sosyal sorumluluk bilinci doğrultusunda, duyarlı ve yararlı projeler ile fark yaratmaya devam ediyor. ‘Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları’ projesi de en fazla heyecan duyduğumuz projelerin başında geliyor.

Avea olarak, tertemiz hedefleri olan ve hayallerinin peşinden giden yeteneklere, hayallerini gerçekleştirebilmeleri için dünyanın kapılarını açmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bunu yaparken de dünyanın örnek gösterilen projeleri arasında yer almak bizi ayrıca gururlandırıyor. Projemizin bizi grurulandıran bir diğer önemli yönü ise, fırsat eşitliği sunması.

Projemiz ile Hakkari ve Diyarbakır’dan çocuklarımız Türkiye’nin diğer illerindeki futbolsever yaşıtları ile birlikte Barselona’ya gidip, eğitim alabiliyor.

Fırsat eşitliği sunuyor olmak; hayata geçirdiğimiz projelerde, hatta teknolojilerde bizim için önemli bir kriteri teşkil ediyor. “

Avea, kısa bir süre önce ise ‘Best Business Awards’ın 2011 En İyi İnovasyon Ödülü’nü kazanmıştı.

:: Avea ve Barcelona işbirliği ile siz de Barcelona Kampı’na gitmek ister miydiniz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea ile Barcelona Kupayı Kaldırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea ile Barcelona Kupayı Kaldırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea ile Barcelona Kupayı Kaldırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "