Okunma

Avea ile Ericsson’dan Stratejik Ortaklık


29 Kasım 2011 Salı 09:00
Avea ile Ericsson’dan Stratejik Ortaklık

Gerçekleştirilen bu stratejik ortaklık ile Avea, Ericsson’un test konusundaki uluslararası bilgi birikimini Türkiye’ye taşımış olacak.

İYTE bünyesindeki İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde (İZTEKGEB) kurulacak olan test merkezi, 2012 Ocak ayı itibariyle faaliyet vermeye başlayacak. Merkez, Ericsson’un bu alanda bölgede gerçekleştirdiği ilk yatırım özelliğini de taşıyacak.

Avea geliştirdiği yenilikçi ürün ve servisleri abonelerinin hizmetine sunmadan önce, Ericsson’la gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde bu merkezde test ederek geri bildirimlerini raporlayacak.

Geri bildirim raporları ise Avea ürün ve hizmet kalitesinin çok daha yukarılara taşınmasında kaynak olarak kullanılacak.

Türkiye iletişim sektöründe bir ilke imza atacak olan bu test merkezi, Anadolu’daki mühendis ve üniversite mezunlarına iş imkanı sağlamasının yanı sıra telekomünikasyon alanlarında uluslararası bilgi birikiminden faydalanma ve ayrıcalıklı bir deneyim yaşamalarına da hizmet edecek.

Avea, Ericsson uzmanlığı ile ile sinerji yaratacak

Avea’nın bu işbirliğini; sadece son teknoloji ürünlerini takip edip satan GSM şirketi olarak değil Türkiye’nin ekonomik gelişimine sürdürülebilir katkı sağlayan bir şirket olma hedefiyle gerçekleştirdiği noktasının altını çizen Avea CEO’su Erkan Akdemir, açılacak test merkezi ve bu merkezin Avea için taşıyacağı önem hakkında şunları söyledi:

“Geleceğin şehir ve şirketleri teknolojiyle ayakta kalacak.Teknolojiye sahip olanlar ama en önemlisi de kullanmasını bilenler büyüyüp güçlenecek ve varlığını geleceğe taşıyacak.

Avea halen alanında Türkiye’nin ilk ve tek sertifikalı Ar-Ge merkezine sahip şirketi. Hayatı kolaylaştıran teknolojileri geliştiren” bir şirket olarak bu çalışmayla dünyanın sayılı teknoloji devlerinden Ericsson, Avea’nın stratejik partneri olacak.

Gerçekleştirilen bu proje kapsamında, teknolojik gelişmenin çok önemli bir fonksiyonu olan test alanında Avea ve Ericsson Türkiye’de birlikte çalışarak sinerji yaratacak.

Avea olarak Türkiye’nin bu alandaki ihtiyaçlarına yanıt verirken aynı zamanda yeni potansiyellerin oluşmasını da sağlamış olacağız.”

Hedef 1 yıl içerisinde 100 mühendis…

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Özgür Tohumcu “Ericsson bu merkezle IT alanındaki yönetilen servislerin testi konusundaki ( IT Test Managed Services) bilgi birikimini Türkiye’ye taşımakla kalmayacak, ileride Orta Doğu bölgesinde bu yönde oluşacak ihtiyaçlara da cevap verebilecek konuma gelecek.

Açtığımız test merkezinin ilk iş ortağı olan Avea’nın tüm bilişim teknolojileri uygulamaları (IT) Ericsson kalitesiyle uzman mühendisler tarafından test edilirken, pek çok yeni mezun ve öğrenciye de istihdam yaratılacak” dedi.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde yer alan “İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi” (İZTEKGEB) içinde yer alacak “Ericsson Avea Test Merkezi“‘nde istihdam edilecek mühendis sayısı ise 1 yıl içerisinde 100’e ulaşacak.

:: Avea ve Ericsson’un işbirliği hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Avea ile Ericsson’dan Stratejik Ortaklık”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bütün batıklarımı bizmi kurtaracaz, ericson bitti sony iliğini sömürdü şimdi bizde onu tekrar canlandıracaz….

" Avea ile Ericsson’dan Stratejik Ortaklık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea ile Ericsson’dan Stratejik Ortaklık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea ile Ericsson’dan Stratejik Ortaklık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "