Okunma

Avea, Müzisyenler ile Blogger’ları Bir Araya Getirmeye Devam Ediyor


30 Ocak 2012 Pazartesi 10:37
Avea, Müzisyenler ile Blogger’ları Bir Araya Getirmeye Devam Ediyor

Evrensel dil olan müziğii farklı boyutlarıyla 6 yıldır sahiplenen Avea, müzik yazan bloggerlarla geçen yıl sonu başlattığı “Tea&Talk Buluşmaları”na 2012 yılında da devam ediyor.

Blog yazarlarının görüşleri ile sinerji yaratmayı hedefleyerek “Müzik Blogları Fikir Takımı” projesini hayata geçiren Türkiye’nin yenilikçi GSM markası Avea, bu kapsamda her ay düzenlenen “Tea&Talk Buluşmaları”nda bloggerlarla fikir alışverişinde bulunuyor.

Tolga Akyıldız’ın moderatörlüğünde yürütülen ve ilki Ekim 2011’de gerçekleşen Tea&Talk Buluşmaları’nın bu yılki ilk toplantısı Türkiye’de “müziğe ses veren” isimlerle gerçekleşti.

Sihirli Değnek: Müzik Prodüktörü konusunun enine boyuna konuşulduğu söyleşinin konukları Kutlu Özmakinacı, Haluk Kurosman ve Doruk Öztürkcan oldu.

“Türkiye’de müzik prodüktörünün işlevi”, “Kendi prodüksiyonunu kendi yapan sanatçıların avantaj ve dezavantajları”, “Türkiye ve dünyada müzik ve teknoloji kullanımı” gibi konuların işlendiği buluşmada konuşan Yüksek Sadakat’in bas gitaristi ve şarkı yazarı Kutlu Özmakinacı, “Artık teknolojik anlamda büyük bir değişim içindeyiz ve müzik prodüktörü işin en önemli aktörlerinden biri” dedi.

Kendi prodüksiyonu kendi yapan Yüksek Sadakat grubu için Özmakinacı, “Yaptığımız iş kendi yaptığımız bir resmi tamamlamak, renklerini tonlamak” diye konuştu.

Emre Aydın, Gripin, Manga gibi birçok sanatçı ve grubun müzikal prodüktörlüğünü yapan Haluk Kurosman; müzik endüstrisinin başkenti ABD’de var olan ekipmanların bir çoğunun Türkiye’de de olduğunun altını çizdi.

“Türkiye’de 15 yıl önce dinlediğimiz ve bize muhteşem gelen bir sound şu anda basit ve eski geliyor. Bu da önemli bir yol katettiğimizin göstergesi” dedi. “Ancak olayın özü iyi şarkıdır. Şarkının kendisi ve atmosferi güzelse; öyle ya da böyle mutlaka başarılı olur” diye de ekledi.

Avustralya merkezli SAE Instutute’un Türkiye eğitmenlerinden Doruk Öztürkcan ise prodüksiyonda uzmanlığın öne çıktığını söyledi.

“Dünya sanatçılarının işlerine baktığımızda her bir ayrıntıyı bir uzmanın üstlendiğini görürüz” diye konuşan Öztürkcan, Türkiye’de bu anlamda henüz yolun başında olduğumuza vurgu yaptı.

avea.com.tr
facebook.com/avea
twitter.com/avea
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea, Müzisyenler ile Blogger’ları Bir Araya Getirmeye Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea, Müzisyenler ile Blogger’ları Bir Araya Getirmeye Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea, Müzisyenler ile Blogger’ları Bir Araya Getirmeye Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "