Okunma

Avea, Özümüzle Üretmeye Devam Ediyor


09 Haziran 2014 Pazartesi 14:20
Avea, Özümüzle Üretmeye Devam Ediyor

Fiziksel Engelliler Vakfı‘yla birlikte Özümüzle Üretiyoruz projesini dokuz yıldır sürdüren Avea, sağladığı istihdam ve engellilerin toplumsal hayata kazandırılmasıyla ilgili önemli adımlar atılmasını sağlıyor. Özellikle ülkemizde bulunan engelli vatandaşlarımızın sosyal hayattan uzaklaşmaması hedeflenirken aynı zamanda eğitim ve iş imkanları da sağlanması amaçlanıyor.

Durum iyileşiyor

Bugüne kadar 3300 kişiye iş imkanı sağlayarak toplumumuzdaki önemli bir sorunun çözülmesine katkı yapan Özümüzle Üretiyoruz projesi kapsamında yapılan araştırmaların bilgisini paylaşan Avea, ülkemizdeki istihdama katılım oranlarının çok iyi durumda olmadığını ama doğru şekilde uygulanacak eğitim programları ve engellilerin örgün öğretimden kopmasını engelleyecek önlemlerle bu oranların artırılabileceği mesajını verdi.

Avea’ya sorduk

Dokuz yıldır sürdürülen Özümüzle Büyüyoruz projesini ve proje kapsamında Avea’nın engelli istihdam politikasını Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun‘a sorduk.

Bu videoyu YouTube üzerine izlemek için tıklayın

:: Engellileri hayattan koparmamak için neler yapabiliriz?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Avea, Özümüzle Üretmeye Devam Ediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sosyal hayattan uzaklaşması değilde uzaklaşmaması galiba?

  2. jonjon dedi ki:

    Projenin amacını çok güzel özetlemiş hanımefendi .. Dediği gibi engelli bir bireyi istihdam etmek ona iş vermek imkan vermek onu yeniden dünyaya getirmek demektir .. devamını diliyorum

  3. Aeolian dedi ki:

    Her zaman olduğu gibi gelip burada avea’nın ne kadar çekmediği muhabbetini yapardım ama çok önemli bir konu ile uğraştıkları için yapmayacağım. Ayrıca bu tip projelerin özel sektör liderliğinde değil devlet önderlğinde yürümesi lazım. Devlet sistemi bunun için değil midir bunları da yapmayacaklarsa ne işe yarıyorlar? Oraya buraya inşaat yapmak için mi devlet var? O zaman devlet olayını kaldırın biz toplum olarak para toplayıp şirketlerle anlaşıp gerekli inşaatları yaptırırız. Bu işler bu kadar basit değil ama bir yerden ironi yapmam lazım. Ayrıca son sözüm olarak avea bu tip projeler ile sevgi kazanabilirsin lakin hala hizmet kaliten yerlerde.

" Avea, Özümüzle Üretmeye Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea, Özümüzle Üretmeye Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea, Özümüzle Üretmeye Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "