Okunma

Avea, UMTS Forum’a Tam Üye Oldu


04 Temmuz 2009 Cumartesi 12:14
Avea, UMTS Forum’a Tam Üye Oldu

3G teknolojisinin en inovatif ürün ve hizmetlerini abonelerine sunmak için hazırlıklarını sürdüren Avea, 3G ürün ve hizmetlerinin desteklenmesi, teşvik edilmesi ve standartlarının oluşturulması için tüm dünyada çalışmalar yapan uluslararası ticaret birliği UMTS Forum’a tam üye oldu.


UMTS Forum’un sitesinde dünyadaki mobil genişbant kullanıcılarının sayısını da görmek mümkün.

Avea, UMTS Forum ile hayata geçirdiği işbirliği sayesinde IT şirketlerinden GSM operatörlerine, sanayi birliklerinden, düzenleyici kurumlara kadar dünya çapında farklı sektörlerden kuruluşlarla bir araya gelerek 3G konusundaki bilgi ve deneyimlerinden faydalanacak. Avea UMTS Forum’a gerçekleştirdiği tam üyelik sayesinde 3G teknolojisinin Türkiye’de başarıyla hayata geçirilmesini sağlayacak.

UMTS Forum Nedir?

UMTS Forum, yeni nesil teknolojilerin uygulanması, mobil genişbant hizmetlerinin yaygınlaşması, pazar analizleri, spektrum çalışmaları ve etkin düzenlemelerin oluşturulması konularında çalışmalar yürüten bir kurum. 1996’da Avrupa Komisyonu çatısı altında kurulmuş olan UMTS Forum’un, dünyada sektörün önde gelen operatörleri, üreticileri ve düzenleyicilerinin yer aldığı 60’a yakın üyesi bulunuyor.

:: Bu üyelik Avea’ya neler kazandırır?

Bilgi için: Avea
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea, UMTS Forum’a Tam Üye Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea, UMTS Forum’a Tam Üye Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea, UMTS Forum’a Tam Üye Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "