Okunma

Avea Uzaktan Hasta Takibi Yapıyor


02 Ekim 2012 Salı 07:14
Avea Uzaktan Hasta Takibi Yapıyor

Avea ve Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı Uzaktan Kronik Hastalık Takip Projesi’ne imza attı. Bu yeni nesil hasta takip sisteminin hayata geçmesi ile her 1000 kişiye 3 yatağın düştüğü Türkiye sağlık sektöründe; 1 yılda 10 bin, 5 yılda ise 100 bin hasta evinden/işyerinden takip edilebilecek.

Yeni hizmetin detayları bugün İstanbul’da düzenlenen ve Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman ve Acıbadem Mobil Sağlık Genel Müdürü Dr. Özgür Turgay ev sahipliğinde gerçekleştirilen bir basın toplantısında kamuoyu ile paylaşıldı. 

Toplantıda açıklama yapan Avea’dan Tunç Taşman, projenin M2M yani makinelerle makineler arasındaki ilksağlık projesi olduğunu ve tamamen Avea ile Acıbadem Mobil işbirliği ile geliştirildiğini ifade etti. 

Hizmetin detaylarını, kullanım şartlarını ve hedeflerini Avea’dan Tunç Taşman ve Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri’nden Dr. Özgür Turgay‘a sorduk. İşte ShiftDelete.Net farkıyla bu özel röportaj:

Hedef 100 bin kişi

Avea’nın Ar-Ge çalışmaları ve Acıbadem Mobil Sağlık’ın donanımı ve sektördeki yüksek bilgi birikimi ile çözüm ortaklarının katkısı sonucunda ortaya çıkan “Uzaktan Kronik Hastalık Takibi” projesi ile; kardiyoloji, kronik ve (yüksek tansiyon, kronik kalp rahatsızlıkları, aritmi, koroner damar rahatsızlıkları) diyabet hastalarının yanı sıra evde bakım gerektiren, taburcu edilen veya acil tıbbi yardım sonrası izlenmesi ve koruyucu kontroller yapılması gereken hastalar zamandan ve mekandan bağımsız 7 gün 24 saat takip edilebilecek.

Uygun tedavi ve bakım hizmetlerinin mobil izleme ile hızlı ve denetimler dahilinde verilmesini hedefleyen uygulama sayesinde, ilk yıl içerisinde 10 binden fazla hastaya ulaşılacak. Endişesiz ve daha iyi bir yaşam kalitesi sunan proje kapsamında, 5 yıl içinde aile hekimleri ve evde bakım hizmeti veren kuruluşlar ve hastanelerle birlikte bu sayının 100 binin üzerine çıkarılması amaçlanıyor.

Aylık maliyet 50-60 TL’den başlıyor

Hizmetin üyelik bedeli talep edilen ölçüm cihazına bağlı olarak) 50-60 TL’den başlayan aylık öbonelik ücretlerine sahip. Mekandan bağımsız olarak kullanılabilen hizmette dünyanın herhangi bir ülkesindeki Avea aboneleri de yararlanabiliyor.  

:: Yeni hizmeti nasıl buldunuz? Tıklayın forumda tartışalım.

          
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea Uzaktan Hasta Takibi Yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea Uzaktan Hasta Takibi Yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea Uzaktan Hasta Takibi Yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "