Okunma

Avea Van’da Kesintisiz Çalışıyor


26 Ekim 2011 Çarşamba 14:21
Avea Van’da Kesintisiz Çalışıyor

Deprem bölgesinde iletişim sıkıntısı yaşanmaması için tüm ekipleriyle görev başında olan Avea’dan bölge ile ilgili  yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmeler gelmeye devam ediyor.

Son yapılan açıklamada aşağıdaki konularda bilgilendirmeler yapıldı;

 • Avea, bir teknoloji şirketinin sahip olduğu imkanlar doğrultusunda; enkaz altındaki vatandaşlarımıza ulaşılması konusunda yetkililere tüm imkanlarını açarak, daha fazla hayat kurtarılmasına destek olmuştur. Bu çalışma bölgedeki tüm Avea hatları için sinyal vermeyen cihazları da kapsayacak şekilde gerçekleştirilmiştir. Yapılan bu çalışma arama kurtarma ekipleri için de yol gösterici nitelik taşımıştır. • Avea aboneleri; acil durumlar için 112‘ye 399 adet ve 155‘e 407 adet SMS atmışlardır. 112 numarasına 10 binin üstünde, 155 numarasına ise 5 binin üstünde çağrı yapıldığı tespit edilmiştir. Avea’nın gönderdiği bu mesajlara verilen yanıtlar ile göçük altında kalan vatandaşlarımıza kurtarma operasyonu gerçekleştirilerek başarıya ulaşılmıştır. • Yaşanan felaketin hemen ardından harekete geçilerek; faturasız 30 bin ve faturalı 50 bin olmak üzere toplamda 80 bin Avea abonesine, 100’er dakika konuşma ve 100’er SMS yüklemesi ücretsiz olarak yapılmıştır. •  Hatları kapalı durumda olan bin adet faturasız ve 2 bin adet faturalı olmak uzere toplamda 3 bin Avea abonesinin hatları da derhal görüşmeye açılmıştır. Tüm bu işlemler deprem sonrasındaki 4 saat içerisinde tamamlanmıştır. • Depremin hemen ardından; İstanbul, Ankara, Trabzon, Erzurum, Diyarbakır, Adana, Antalya, Gaziantep, Siirt, Bitlis, Batman, Şırnak, Ardahan, Erzincan, Kayseri, Tunceli ve Ağrı’dan, karayolu ve havayolu ile; yönetici, mühendis ve teknisyenler bölgeye sevkedilmiş olup, 80 kişilik teknik ekip; 124 adet jeneratör, 500 adet akü, 23 adet 4×4 araç ve 11 adet binek aracı ile 48 saattir aralıksız çalışmalara devam etmektedir. • Beş adedi Erciş, birer adedi Halkalı ve Güveçli Köyleri ve kalanları Van’ın hastane, sağlık ocağı gibi kritik noktalarında, toplam 10 mobil istasyonumuz faaliyet göstermektedir. • Şu an bölgedeki tüm istasyonlarımızın kapasiteleri artırılmış şekilde sorunsuz çalışır durumdadır. Elektrik kesintisi olan Erciş gibi noktalardaki istasyonlarda ise; jenaratörlerle çalışma sağlanmaktadır. Bunlara ek olarak; çadırkent, hastane, kriz yönetim merkezi, yardım merkezi ve önemli göçüklerin olduğu kritik noktalara, ek kapasite sağlanabilmesi için; sevk edilen 10 mobil istasyon faal durumda çalışmaktadır. • İstasyonlarımız ayrıca; bölgedeki elektrik kesintisinin sürmesinden dolayı, vatandaşlarımızın farklı model ve tipteki cep telefonlarını şarj edebilmeleri konusunda da destek vermektedir. • Depremzedelere yardım için; Kızılay‘ın 2868 ve Akut‘un 2930 üzerinden başlattığı SMS bağış kampanyasına yönelik olarak, müşterilerimizden herhangi bir mesaj gönderim ücreti alınmaması sağlanmıştır. T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Dairesi Başkanlığı‘nın Van depremzedeleri için açtığı bağış servisi 1865, bir günden kısa bir sürede devreye alınmış ve faturalı-faturasız Avea abonelerinin kullanımına –yine herhangi bir mesaj gönderim ücreti alınmadan- açılmıştır.Ülke olarak bu depremi en az kayıpla atlatmamız dileğiyle…
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Avea Van’da Kesintisiz Çalışıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun avea

 2. SDN Okuru dedi ki:

  maşallah helşal olsun sırf bunlar için bu aysonu hattımı avea ya taşıyacam

" Avea Van’da Kesintisiz Çalışıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea Van’da Kesintisiz Çalışıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea Van’da Kesintisiz Çalışıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "