Okunma

Avea ve Callpex Yozgat’ta Güçlerini Birleştirdirler


11 Mart 2012 Pazar 14:53
Avea ve Callpex Yozgat’ta Güçlerini Birleştirdirler

Avea ve dış kaynak çağrı merkezi pazarının en önemli şirketleri arasında yer alan Callpex, Anadolu’ya yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Callpex’in Avea’ya hizmet vermek üzere hayata geçirdiği İstanbul ve Bingöl’deki çağrı merkezi komplekslerinin ardından, yeni çağrı merkezi Yozgat’ta geniş katılımlı bir törenle açıldı.

Dün gerçekleştirilen açılışa, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Necati Şentürk ile Callpex Genel Müdürü Oğuz Taşkent, Callpex Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Sabancı, Birkan Babakol, Haluk Emiroğlu, Kemal Cılız, Turgut Gürsoy, Avea Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat ve Avea CEO’su Erkan Akdemir’in katılımıyla gerçekleştirilen törenle yapıldı.

Callpex ve Avea iş birliğinin; Bingöl’ün ardından Anadolu’ya yaptığı yatırım zincirinin ikinci halkasını oluşturan Yozgat Çağrı Merkezi, sağlayacağı istihdam ve oluşturacağı ekosistemle şehrin ekonomik kalkınmasında önemli bir rol üstlenecek. Açılış itibariyle 200 kişiye istihdam yaratan çağrı merkezinde Callpex’in hedefi 2012 yılı sonuna kadar 1000 kişiye iş imkanı yaratmak.

İstihdam sayısı kademeli olarak artırılacak olan çağrı merkezi, bölge gençlerine sunduğu iş ve kariyer olanaklarını artırmak için, ilerleyen dönemde Avea dışında firmalara da hizmet verecek.

Bölge halkının yoğun katılımı dikkati çekerken, mehter takımının gösterisi ise açılıştaki herkesi keyflendirdi. Konuşmacılar konuşmalarını yaptıktan sonra kurdeleler kesildi ve Çağrı merkezi açıldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise açılışın ardından çağrı merkezindeki bilgisayarların başına geçti ve çalışanlarla konuştu.

:: Yozgat’ta 1000 kişiye iş imkanı sağlayacak bu yatırım hakkında düşünceleriniz neler?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Avea ve Callpex Yozgat’ta Güçlerini Birleştirdirler”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Asgari ücrete çalıştyırıyorlar işkur kurslu oldukları içinde sigortasına para ödemiyorlar bayramlarda çalışmayı zorunlu kılıyrlar. göçü engelleme diyorlar oysa cahil kesim gibi sömürüyorlar.

" Avea ve Callpex Yozgat’ta Güçlerini Birleştirdirler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea ve Callpex Yozgat’ta Güçlerini Birleştirdirler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea ve Callpex Yozgat’ta Güçlerini Birleştirdirler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "