Okunma

Avea ve GSMA Projesi ile Çocuklar Güvende


02 Ocak 2015 Cuma 09:03
Avea ve GSMA Projesi ile Çocuklar Güvende

Çocuklar arasında telefon kullanımının hızla yaygınlaştığı günümüzde; yardıma ihtiyacı olan, tehdit ve tehlike altındaki bütün çocukların ve gençlerin tek bir çağrı ile korunması, istismar ve ihmal gibi durumlarda seslerinin duyulması hayati önem taşıyor. Bununla birlikte, çocuk yardım hatları pek çok ülkede yeterli kaynak olmadığından ya da toplumun geneli bu konudan haberdar olmadığı için etkin olarak kullanılamıyor.

Buradan hareketle GSMA, CHI ile gerçekleştireceği proje kapsamında üyesi olan mobil işletmecilerin de katılımıyla bu alanda farkındalığı artırmayı ve çocuklardan gelen her bir yardım çağrısının karşılık bulmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Projeye katılan işletmecilerden bazıları hâlihazırda faaliyette bulundukları ülkelerdeki yardım hatlarına destek sağlarken, diğerleri ulusal yardım hatlarının kurulması sürecine destek olmayı ya da bu konuda bilinirlik sağlamayı amaçlıyor.

Projenin Türkiye’deki ortağı olan Avea, ülkemizde benzer hedeflerle hizmete giren Alo 183 Aile, Kadın, Çocuk ve Engelli Sosyal Dayanışma Hattı’na hâlihazırda destek veriyor. GSMA ile birlikte gerçekleştirilecek proje kapsamında Avea hem ülkemizdeki başarılı uygulama örneklerini uluslararası alanda tanıtmayı, hem de mobil teknolojilerin yardımıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenliğinin korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor. 

:: Çocuklarda telefon kullanma yaşı sizce kaç olmalıdır?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea ve GSMA Projesi ile Çocuklar Güvende konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea ve GSMA Projesi ile Çocuklar Güvende ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea ve GSMA Projesi ile Çocuklar Güvende ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "