Okunma

Avea ve İETT’den Ortak Proje


12 Kasım 2013 Salı 16:05
Avea ve İETT’den Ortak Proje

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bağlı kuruluşu İETT ve Avea, gençlere erken yaşta girişimcilik ruhunu aşılamak ve onların bu konuda farkındalık geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla “İETT Girişimcilik Otobüsü Projesi”ni hayata geçiriyor.

internetten alışveriş, cepten alışveriş ve ödemelerinizi hızlı, kolay, güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan yeni nesil bir ödeme sistemidir.

Geleceğin girişimcilerini teşvik etmek ve onların fikirlerini geliştirmek üzere hayata geçirilen ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de desteklenen proje dahilinde, Avea’nın iç ve dış tasarımını gerçekleştirerek tabletlerle donattığı İETT otobüsü, girişimcilik hakkında bilgi vermek üzere lise düzeyinde belirlenen 39 ilçenin öğrencilerini ağırlayacak.

Yaklaşık bir buçuk asırdır İETT’nin birbirinden farklı alanlardaki birçok önemli sosyal sorumluluk projesine destek verdiğini belirtten İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, dünyada bir ilke imza atacak İETT Girişimcilik Otobüsü ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Avrupa kıtasındaki ülkelerde genç nüfusun toplam nüfus içindeki oranı karşılaştırıldığında, genç nüfus oranının en yüksek olduğu ülkelerden birinin Türkiye olduğu görüyoruz. Nüfusun hızla yaşlandığı bir dünyada Türkiye’nin sahip olduğu bu genç nüfus; içinde barındırdığı zeka, güç ve enerji ile ülkemizi geleceğin güçlü ülkelerinden biri kılmaya devam edecektir.

İstanbul’a 142 yıldır toplu taşıma hizmeti sunan kurumumuz, milyonlarca genç insanımızı her gün okullarına, dersanelerine, işyerlerine ve evlerine ulaştırmanın sorumluluğunu taşıyor. Bu asli görevimizin yanında, bilgi birikim ve tecrübemizi paylaşarak, toplumda birçok değişik konuda farkındalık oluşturmaya öncülük eden kültürel ve sosyal sorumluluk projelerinin altına imzamızı da atıyoruz.

Girişimcilik Otobüsü de bu projelerimizden bir tanesi. Bu kapsamda, İETT garajında Girişimcilik Otobüsü’nün hazırlanması sırasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.”

:: İETT Girişimcilik Otobüsü Projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Avea ve İETT’den Ortak Proje”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sen önce şebeke problemini düzelt taahhütüm olmasa bir dakika kullanmam. İstanbul gibi bir yerde şebekesi çekmeyen bir operator.. Verdiğim paralar son damlasına kadar haram olsun….

" Avea ve İETT’den Ortak Proje konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea ve İETT’den Ortak Proje ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea ve İETT’den Ortak Proje ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "