Okunma

Avea ve MIT İstanbul’da Buluştular


28 Haziran 2012 Perşembe 11:15
Avea ve MIT İstanbul’da Buluştular

GSM ve mobil teknolojiler konusunda ünlü Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile Avea arasında Nisan ayında kurulan teknoloji bağının Türkiye ayağı gerçekleşti. MIT‘den Adrew Lippman ve Federico Casalegno‘nun ortak çalışmalar için Türkiye’ye gelmesiyle başlayan çift yönlü bilgi akışı uzun süreceğine benziyor. Yaklaşık 1 hafta ülkemizde kalacak olan MIT yetkilileri, AveaLabs‘ın projelerine bilgi ve fikirleriyle yardımcı olacaklar.

Yapılan işbirliğini daha da pekiştirmek için İstanbul’a gelen MIT Media Lab Direktörü Dr. Andrew Lippman ve MIT Mobile Experience Lab Direktörü Dr. Federico Casalegno basın toplantısının ardından AveaLabs İnovasyon Günleri kapsamında düzenlenen “Mobil Dünyada Yükselen Konseptler” konferansına konuşmacı olarak katılarak, katılımcılara mobil dünyadaki trendler ile MIT Media Lab’in yürüttüğü projeler hakkında da bilgi verdiler.

Biz de katıldığımız etkinlik sonrası Avea Bilgi Teknolojileri Kıdemli Direktörü Egemen Kurdoğlu‘yla minik bir röportaj yaptık. İyi seyirler.

:: Ünlü üniversitelerle yapılan işbirlikleri ülkemizde faydalı olur mu?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea ve MIT İstanbul’da Buluştular konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea ve MIT İstanbul’da Buluştular ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea ve MIT İstanbul’da Buluştular ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "