Okunma

Avea’dan Ara Bağlantı Açıklaması


13 Nisan 2009 Pazartesi 08:29
Avea’dan Ara Bağlantı Açıklaması

Avea CEO’su Cüneyt Türktan imzalı açıklamada “Adil rekabet ortamının oluşması bakımından büyük önem taşıyan ara bağlantı ücretlerinin düşürülmesiyle ilgili düzenlemeleri her zaman destekliyoruz.” sözlerine yer verildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nun (BTK) işletmeciler arasında 1 Mayıs 2009 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni ara bağlantı ücretlerinde yüzde 28 – 31 seviyelerinde bir indirim gerçekleştiğine değinilen açıklamada, BTK’nın bu kararı sonrasında “Her Yöne Sınırsız” tarifesine benzer tarifeler sunmaya devam edileceği bilgisine yer verildi. Cüneyt Türktan imzalı açıklamanın devamı ise şu şekilde;

Öte yandan yeni yayınlanan ücretlere bakıldığında; özellikle hakim durumdaki işletmecinin maliyetleri ve şebeke içi fiyatları göz önüne alındığında; bu ücretlerin bu seviyelerden daha da aşağıya düşürülebileceği ortaya çıkmaktadır. Nitekim, bugün hakim durumdaki işletmeci; kendi abonelerine perakende fiyat olarak, BTK’nın yeni belirlemiş olduğu 6,55 kuruşluk toptan ücretten çok daha düşük ücretler belirlemekte, bu da pazarda etkin rekabetin tesisini güçleştirmektedir.

Bu vesile ile ara bağlantı ücretlerinin “pazardaki dengeler göze alınarak” daha da düşürülmesi ve hakim durumdaki işletmecinin toptan ve perakende ücretleri arasındaki dengenin sağlanması için gerekli düzenlemelerin önemini de bir kere daha vurgulamak isteriz.

:: Avea’nın bu açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilgi için: Avea
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Avea’dan Ara Bağlantı Açıklaması”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    heryönersınırsız aveanın tarifesi süper.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Avea haklı.

" Avea’dan Ara Bağlantı Açıklaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea’dan Ara Bağlantı Açıklaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea’dan Ara Bağlantı Açıklaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "