Okunma

Avea’dan Gerçek Ortamdaki İlk LTE Uygulaması


16 Eylül 2010 Perşembe 08:42
Avea’dan Gerçek Ortamdaki  İlk LTE Uygulaması

3G teknolojisindeki gücünü bağımsız testlerle kanıtlayan Avea, şimdi de Nokia Siemens Networks ile birlikte LTE teknolojisi uygulamasını ticari baz istasyonları ve kullanıcı ekipmanlarını da kullanarak, Avea Ar-Ge Merkezinde gerçekleştirdi.

 

 

Türkiye’nin Ar-Ge Merkezi Belgesi’ne sahip ilk ve tek operatörü Avea, 3G teknolojisinin bir sonraki adımı olan ve GSM sektörüne damgasını vuracak LTE (Long Term Evolution) teknolojisinin geliştirilmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor!

Avea bu kapsamda; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan alınan izinle, Nokia Siemens Networks ile birlikte, LTE teknolojisi uygulamalarını ticari baz istasyonları ve kullanıcı ekipmanlarını da kullanarak, Avea Ar-Ge Merkezinde başarıyla gerçekleştirdi.

:: LTE uygulaması hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/171747-aveadan-gercek-ortamdaki-ilk-lte-uygulamasi.html
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea’dan Gerçek Ortamdaki İlk LTE Uygulaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea’dan Gerçek Ortamdaki İlk LTE Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea’dan Gerçek Ortamdaki İlk LTE Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "