Okunma

Avea’dan İlaç Sektörüne Yeni Hizmet


16 Ağustos 2012 Perşembe 12:00
Avea’dan İlaç Sektörüne Yeni Hizmet

Bugün İstanbul’da düzenlenen ve Avea Kurumsal İş Birimi Direktörü Tunç Taşman, Toksöz Holding ve Sanovel İlaç Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Toksöz ile Zafer Toksöz’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda işbirliğine ilişkin bilgiler verildi.

ShiftDelete.Net kamerasına özel açıklamalarda bulunan Avea’dan Tunç Taşman, proje hakkında şunları söyledi:

Satış temsilcilerine iPad verildi

Avea’nın Sanovel’e özel olarak geliştirdiği uygulama ile tıbbi satış temsilcileri, tüm işlerini iPad kanalıyla yanlarında taşıyacak. Proje kapsamında doktorlara yönelik sunumlar iPad’ lerle yapılırken, Sanovel’in aktif pazarlama yaptığı 60’a yakın ilaç için, her ay düzenli olarak gerçekleştirilen baskılı malzeme üretimine de son verildi.

Tasarruf sağlandı

Zamandan ve mekandan bağımız çalışmayı sağlayan projenin, Sanovel’e sağlayacağı tasarruf, bir yıl içerisinde basılı malzemelere harcanan miktarın % 75’i olacak. Elde edilen tasarruf ise, Sanovel’in Ar-Ge ve yeni yatırımlarında değerlendirilecek.

Uygulama kapsamında 2015’e kadar çevreye katılacak değer ise; 75.000 tondan fazla temiz suyun tüketilmesi, 2 milyon 700 bin kwh enerji israfının önlenmesi ve 100 hektarlık ormanın yok olmasını engellemek olacak. Sanovel uygulamayı eczanelerde ve diğer grup şirketleri arasında bulunan Sagra’nın pazarlama bölümünde kullanmaya başladı.

:: Tablet bilgisayar kullanıyor musunuz?

 

 

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea’dan İlaç Sektörüne Yeni Hizmet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea’dan İlaç Sektörüne Yeni Hizmet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea’dan İlaç Sektörüne Yeni Hizmet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "