Okunma

Avea’dan Van’daki Son Durum Bilgisi


25 Ekim 2011 Salı 19:00
Avea’dan Van’daki Son Durum Bilgisi

Yapılan resmi açıklamayı aşağıda okuyabilirsiniz;

Avea CEO’su Erkan Akdemir ve şirket üst düzey yöneticileri ile Türk Telekom Grubu yöneticileri, deprem bölgesindeki çalışmaları yerinde görmek ve destek çalışmalarını koordine etmek amacı ile bugün bölgeye ziyarette bulunmuşlardır.


Avea Kriz Masası, BTK ve Bakanlık Kriz Masaları ile eş zamanlı ve koordineli çalışırken, bir teknoloji şirketinin sahip olduğu imkanlar doğrultusunda enkaz altındaki vatandaşlarımıza ulaşılması konusunda yetkililere tüm imkanlarını açarak, daha fazla hayat kurtarılmasına destek olmuştur.


Yaşanan felaketin hemen ardından harekete geçilerek; faturasız 30 bin ve faturalı 50 bin olmak üzere toplamda 80 bin Avea abonesine 100’er dakika konuşma ve 100’er SMS yüklemesi ücretsiz olarak yapılmıştır.


Hatları kapalı durumda olan bin adet faturasız ve 2 bin adet faturalı Avea abonesinin hatları da derhal görüşmeye açılmıştır. Tüm bu işlemler deprem sonrasındaki 4 saat içerisinde tamamlanmıştır.


Avea aboneleri acil durumlar için 112’ye 399 adet ve 155’e ise 407 adet SMS atmışlardır. 112 numarasına 10 binin üstünde, 155 numarasına ise 5 binin üstünde çağrı yapıldığı tespit edilmiştir.


Depremin hemen ardından; İstanbul, Ankara, Trabzon, Erzurum, Diyarbakır, Adana, Antalya, Gaziantep, Siirt, Bitlis, Batman, Şırnak, Ardahan, Erzincan, Kayseri, Tunceli ve Ağrı’dan karayolu ve havayolu ile yönetici, mühendis ve teknisyen bölgeye sevkedilmiş olup; şu an itibariyle 80 kişilik teknik ekip, 124 jeneratör, 500 akü, 23 4×4 araç ve 11 binek aracı ile 48 saattir aralıksız çalışmalara devam etmektedir.


5 tanesi Erciş, 1’er tanesi Halkalı ve Güveçli Köyleri ve kalanları Van’ın hastane, sağlık ocağı gibi kritik noktalarında toplam 10 mobil istasyonumuz faaliyet göstermektedir.


Şu an bölgedeki tüm istasyonlarımızın kapasiteleri arttırılmış şekilde sorunsuz çalışır durumdadır. Elektrik kesintisi olan Erciş gibi noktalardaki istasyonlarda ise jenaratörlerle çalışma sağlanmaktadır. Bunlara ek olarak; çadırkent, hastane, kriz yönetim merkezi, yardim merkezi ve önemli göçüklerin olduğu kritik noktalara, ek kapasite sağlanabilmesi için; sevk edilen 10 mobil istasyon faal durumda çalışmaktadır.


İstasyonlarımız ayrıca; bölgedeki elektrik kesintisinin sürmesinden dolayı, vatandaşlarımızın farklı model ve tipteki cep telefonlarını şarj edebilmeleri konusunda da destek vermektedir.


Avea olarak; kesintisiz iletişim için tüm ekiplerimizle görev başındayız.


Bölgeye yönelik yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Ülke olarak bu depremi en az kayıpla atlatmamız dileğiyle…
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea’dan Van’daki Son Durum Bilgisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea’dan Van’daki Son Durum Bilgisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea’dan Van’daki Son Durum Bilgisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "