Okunma

Avea’dan Yüksek Hızda Kesintisiz İletişim


25 Temmuz 2014 Cuma 08:17
Avea’dan Yüksek Hızda Kesintisiz İletişim

 Avea,  bugün (25 Temmuz) hizmete giren Ankara – İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında, Avealılara kesintisiz iletişim imkânı sunmak için gerekli tüm hazırlıkları tamamladı. YHT hattında, kapsama alanını genişletip, iyileştirmeler kapsamında altyapı ve sistem kurulumları da dahil olmak üzere tüm yatırım ve çalışmaları gerçekleştiren Avea hat boyunca, kesintisiz ses ile mobil internet iletişimini Avealı yolcular için hazır hale getirdi.

Haberleşme teknolojisindeki “yeni Avrupa standardı” olarak kabul edilen ve TCDD Genel Müdürlüğü tarafından YHT altyapılarına entegre edilen GSM-R sistemi de bu vesileyle Türkiye’deki operatörlerin kullanımına açıldı.

Yaptığı yatırımlarla kapsama alanını sürekli genişleten Avea, Ankara-İstanbul YHT hattındaki tünellerde de kapsama alanı oluşturulması yönündeki çalışmalarını tamamladı. Avealılar, 2G ve 3G kuleleri için gerçekleştirilen saha kurulum ve transmisyon çalışmaları sonucunda, tünellerden geçişler sırasında da iletişimlerini kesintisiz olarak sürdürebilecekler.

Toplam 5.6 milyar lira yatırım bedeli ile tamamlanan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının toplam hat uzunluğu 533 km olup trenin ulaşacağı maksimum hız ise saatte 250 km olacak. Yıllık ortalama 7,5 milyon yolcu taşıması öngörülen Ankara- İstanbul Hızlı Tren Hattı‘nın Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Pamukova, Sapanca, İzmit, Gebze ve Pendik olmak üzere toplam 9 durağı bulunuyor.

Ankara-Eskişehir ve Eskişehir-İstanbul olmak üzere 2 etaptan ve 10 ayrı bölümden oluşan projenin ilk etabı olan 245 kilometrelik Ankara – Eskişehir YHT hattı ise, mevcut hattan bağımsız, 250 km/saat hıza uygun çift hatlı ve yüksek standartlı olarak inşa edilip 2009 yılında hizmete açılmıştı.

:: Avea’nın kapsama kapsama alanı ve genişletme çalışmalarında beklentileriniz nelerdi?

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Avea’dan Yüksek Hızda Kesintisiz İletişim”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  avea böyle daha konuşmayı çözemedik internette hıza geldi sira

 2. SDN Okuru dedi ki:

  1 hafta bedava hızlı tren

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Avea şehrin merkezinde daha konuşmayı sağlayamıyor, kaldıki internet sağlasın. Kaç kez mail attım, bu civarda yüzlerce avea kullanan vardı hepsi birer ikişer hatlarını başka operatörlere taşıdılar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Avea cekmıyoki bu nasıl olcak

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bugun acildi ama baglanti koptu kaldi tren yolda 🙁

" Avea’dan Yüksek Hızda Kesintisiz İletişim konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea’dan Yüksek Hızda Kesintisiz İletişim ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea’dan Yüksek Hızda Kesintisiz İletişim ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "