Okunma

Avealılar 14 Şubat’ı Nasıl Kutladı?


17 Şubat 2012 Cuma 16:27
Avealılar 14 Şubat’ı Nasıl Kutladı?

14 Şubat’ı geride bıraktığımız bu günlerde Avea hat kullananların Sevgililer Günü’nde neler yaptıkları Avea tarafından açıklandı.

Bir önceki haftaya yani 7 Şubat’a bakacak olursak yaklaşık 3.6 milyon dakika daha fazla telefonla konuşan Avealılar, toplamda 110 milyon dakika ile rekor denilebilecek bir düzeyde telefon görüşmesi yaptılar.

Bu konuşmalarda kadınların konuşma süreleri de erkekleri geride bıraktı. Kadınlar ortalama 16 dakika telefonla konuşurken, Avealı erkekler 15.8 dakika gibi bir ortalamaya sahip oldu.

Yalnızca telefonla konuşmakla sınırlı kalmayan Avealılar, toplamda 118 milyon SMS gönderdiler. Ayrıca gönderilen MMS sayısındaki artış da yüzde 117 olarak gözlendi.

Kadınların SMS konusunda da erkeklere üstünlüğü bırakmadıkları ortaya çıktı. Kadınlar ortalama 7 SMS daha fazla göndererek erkeklere üstünlük sağladı.

İnternet kullanımında da rakipsiz olan Avea, gün boyunca toplam 32 bin GB’lık veri kullanımı yapıldığını açıkladı. Bu kadar veriyle neredeyse 33 bin aşk filmi sığardı.

Erkeklerin kadınların gerisinde kalmadıkları tek kategori ise veri kullanımı oldu. Erkekler kadınların neredeyse iki katı kadar internet paketlerini kullandılar.

Yapılan telefon görüşmelerinin şehirlere dağılımında ise liderliği İstanbul’un yaptığını görüyoruz. Ardından İzmir ve Ankara şehirleri geldi.

SMS gönderiminde de bu kez İzmir, Ankara ve İstanbul sıralaması elde edildi. İzmirli kadınların SMS’e daha düşkün oldukları da bir kez daha ortaya çıktı.

Konuşmaların saat bazında kategorilendirilmesinin ardından ortaya çıkan veriler oldukça ilgi çekici. Saat 19.00 ile 20.00 arasında en çok konuşma yapan Avealılar, en çok SMS’i ise 22.00 ile 23.00 arasında gönderdiler. Yani konuşma bitince SMS’e geçildiğini söyleyebiliriz.

Avealılar Sevgililer Günü’nde yalnızca konuşma ve SMS değil, müzik indirme konusunda da çıtayı oldukça yükselttiler. En çok indirilen şarkılar Ferhat Göçer, Murat Boz ve Hadise’nin şarkıları olurken, en çok dinlenenler ise Kenan Doğulu, Sıla ve Sertab Erener oldu.

Son olarak Ringa ile kullanılan şarkılarda ise Ferhat Göçer, Rafet El Roman ve Murat Boz’un liderliği gözlerden kaçmadı.

Daha detaylı bilgi için:

avea.com.tr
facebook.com/avea
twitter.com/avea
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avealılar 14 Şubat’ı Nasıl Kutladı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avealılar 14 Şubat’ı Nasıl Kutladı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avealılar 14 Şubat’ı Nasıl Kutladı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "