Okunma

Avealılar Derbi Heyecanını Doyasıya Yaşadı


19 Mart 2012 Pazartesi 09:24
Avealılar Derbi Heyecanını Doyasıya Yaşadı

Türkiye’nin en çok konuşturan operatörü Avea, 17 Mart akşamı da geleneği bozmadı, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda gerçekleşen Fenerbahçe – Galatasaray maçında Avealılar gönüllerince doya doya konuştu.

Avealılar, 2-2 beraberlikle biten derbi maçında, stat içi ve çevresine hizmet veren sahalardan alınan verilere göre gün genelinde daha önceki hafta sonu ortalamalarına göre 8 kat daha fazla konuşarak, Türkiye genelinde 107,5 milyonun üzerinde SMS gönderirken; günün en heyecanlı saat dilimi olan 17.00-22.00 arasında ise bu oranı 16 kata çıkardılar. Avealıların bir önceki Cumartesi gönderdiği toplam SMS sayısı ise 105,7 milyondu.

Konuşma trafiği; maç öncesine denk gelen 19.00-20.00, maç arası ve maç sonrası 1 saat içinde yoğunlaşırken, SMS trafiğinin ise özellikle goller sonrasında yoğunlaştığı görüldü.

Alınan istatistiklere göre; Avealılar, 17.00-22.00 saatleri arasında Türkiye genelinde 35,5 milyon SMS gönderimi gerçekleştirdi.

MMS sayısında da diğer verilerde olduğu gibi artış yaşanan derbi gününde; Avea aboneleri Türkiye genelinde; yüzde 41’i (35 bin adet) saat 17.00-22.00 arasında olmak üzere; yaklaşık 85 bin MMS ile maç heyecanını sevdikleriyle paylaştılar.

90 dakikanın sonunda, bitiş düdüğünün çalmasıyla birlikte yeşil sahadaki derbi bitmiş olsa da Avealıların derbi aşkı ve heyecanı gün sonuna kadar yoğun bir şekilde devam etti.
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avealılar Derbi Heyecanını Doyasıya Yaşadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avealılar Derbi Heyecanını Doyasıya Yaşadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avealılar Derbi Heyecanını Doyasıya Yaşadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "