Okunma

Avealılar SBS Sonuçlarına Cepten Ulaşabilecek


10 Haziran 2013 Pazartesi 09:54
Avealılar SBS Sonuçlarına Cepten Ulaşabilecek

Avea, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Mobil Bilgilendirme Servisi Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerleştirme sonuçları ile ilgili tüm gelişmeleri Avealı öğrencilerin ve velilerin ceplerine getiriyor.

Avea’nın sunduğu “MEB OGES Mobil Bilgi Servisi”ne kayıt olan Avealılar, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile ilgili sınav sonuç, tercih süresi bilgisi, ek tercih süresi, yapılan tercih başvurusunun okul müdürlüğünce onaylandığına dair bilgilendirme, yerleştirme sonuçları, yedek sırası gibi sınava dair en önemli gelişmelerden SMS ile anında haberdar edilecek.

Avealılar, OGES Seviye Belirleme Sınavı (SBS) bilgilerini cep telefonlarından takip edebilmek için OGES boşluk ÖĞRENCİ TC KİMLİK NUMARASI’nı (Örnek: OGES 12345678901) yazıp, 8383’e göndererek servise kayıt yaptırabilecekler. Öğrenci ile ilgili her yeni durum otomatik olarak SMS ile bildirilirken; bilgilendirmeler için hizmet bedeli ise 1 TL olacak.

:: SBS’ye giren tanıdıklarınız var mı?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Avealılar SBS Sonuçlarına Cepten Ulaşabilecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Boş iş, eninde sonunda zaten öğrenilicek.

" Avealılar SBS Sonuçlarına Cepten Ulaşabilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avealılar SBS Sonuçlarına Cepten Ulaşabilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avealılar SBS Sonuçlarına Cepten Ulaşabilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "