Okunma

Avea’nın Barçalı Gençler Projesi Ses Getirdi


15 Ekim 2011 Cumartesi 16:00
Avea’nın Barçalı Gençler Projesi Ses Getirdi

Avea, Barcelona Futbol Kampı’nda, Türkiye’nin 18 miniğine sunduğu eğitim imkanı ile; tüm dünyadan spor projelerinin değerlendirildiği 5.Uluslararası Spor Etkinlikleri Organizasyonları Ödülleri kapsamında en iyi 4 proje arasında yer aldı.

“Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları” projesiyle, alanında tek global etkinlik olan 5.Uluslararası Spor Etkinlikleri Organizasyonları Ödülleri’nde; Etkinlik Pazarlama kategorisinde ön elemeyi geçen Avea’nın, kurulduğu günden beri sosyal sorumluluk bilinci doğrultusunda, ülke sorunlarına karşı duyarlılığının altını çizen Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun,

Bu proje tüm Avea ekibini heyecanlandıran projelerin başında geliyor. Biz futbola Türkiye’de yaklaşık 9 yıldır kesintisiz destek veren tek şirketiz. Bu projemiz Türkiye genelinde yaşayan parlak futbolcu adaylarını aramaya ve belirlemeye yönelik bir projedir.

Her ne kadar futbol özelinde bir proje gibi görünse de aynı zamanda Türkiye’nin farklı coğrafyalarından gelen gençlerin sosyal ve kültürel kaynaşma projesi niteliğini de taşıyor. Avea olarak, tertemiz hedefleri olan yeteneklere dünyanın kapılarını açmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) işbirliğiyle gerçekleştirilen “Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları” projesi çerçevesinde Barcelona Kampı’na katılan öğrenciler önce Türkiye’nin en iyi 96 futbol okul takımının mücadele ettiği Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda yarışmıştı.

TOSF tarafından gerçekleştirilen şampiyonada kendi yaş gruplarının en iyisi olan 1000’den fazla futbolcu adayı arasından en iyi 24 genç seçilmiş ve İstanbul kampına davet edilmişti.

1 hafta süresince İstanbul’da eğitim alan en başarılı 18 çocuk ise 1 hafta süresince Barcelona Kampı çerçevesinde dünyanın en ünlü takımının sahasında Barcelona altyapı hocalarından ders almıştı.

:: Avea’nın hangi dünya devi takımın altyapısına Türk öğrenciler götürmesini isterdiniz?

 

 
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea’nın Barçalı Gençler Projesi Ses Getirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea’nın Barçalı Gençler Projesi Ses Getirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea’nın Barçalı Gençler Projesi Ses Getirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "