Okunma

Avea’nın Gelecek Bizde Buluşmaları Başladı


26 Haziran 2013 Çarşamba 08:18
Avea’nın Gelecek Bizde Buluşmaları Başladı

Avea’nın Capital ve Ekonomist Dergileri ile işbirliği kapsamında hayata geçirdiği “Gelecek Bizde” buluşmalarının ilki 25 Haziran Salı günü Ankara OSTİM’de gerçekleştirildi.

Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman ve Ekonomist ve Capital Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş’in ev sahipliğinde, OSTİM’in katkılarıyla gerçekleştirilen toplantıya ana konuşmacı olarak Prof. Dr. Deniz Gökçe katıldı.

“KOBİ’lerimizin sadece %15’i bilişim teknolojilerini kullanıyor”

KOBİ’lerin geleceğe yönelik hedef ve projelerinin masaya yatırıldığı ilk “Gelecek Bizde” toplantısında Avea’nın M2M ve BİZ alanındaki çalışmalarına değinen Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman; “Küreselleşerek neredeyse tek bir pazar haline gelen dünya ekonomisi ve artan rekabet ortamında, KOBİ’lerin verimliliklerini yükselterek, yarattıkları katma değeri artırmaları ve büyüyen pazardan pay almaları için teknolojiden daha etkin biçimde yararlanmaları gerekiyor.

Araştırmalar, bu konuda kat edilmesi gereken uzun bir yol olduğunu da gösteriyor. Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği TÜBİSAD’ın verilerine göre; bugün KOBİ’lerimizin sadece %15’i bilişim teknolojilerini kullanıyor. Avea olarak kat edilmesi gereken bu uzun yolda KOBİ’lerimizin en büyük çözüm ortağı olmak için hazırlıklarımızı yaptık, günümüzde teknolojinin sunduğu tüm olanakları KOBİ’lerimizin hizmetine sunduk. Çünkü, ticaretin, ihracatın, sanayileşmenin ve büyümenin olduğu yerde teknoloji rehberlik eder” dedi.

M2M ile şirketlere verimlilik ve değer artışı sunuyor

M2M uygulamaları sayesinde:

Sürekli ölçüm yapılarak, doğalgaz ve elektrik tüketim miktarını bildiren sayaçlar sayesinde ciddi miktarlarda tasarruf fırsatı sağlanıyor.

Araçlar için lokasyon ve lojistik bilgilerinin raporlaması ve sürücülere uzaktan destek gibi hizmetlerin sunulmasını sağlayan araç takip sistemi ile maliyetler düşürülür; verimlilik artışı ve güvenli sürüş deneyimi yaratılmakta.

Kontrol merkezlerine ulaşım sağlanarak güvenlik alarmları sayesinde acil durumlar önlenebiliyor.

Mobil POS sistemleri ile ödeme yapmak çok daha kolaylaşıyor

Hastaların ve hastalıkların uzaktan takibini de mümkün kılan bu sistemler sayesinde; hem hastalara hem de doktorlara zamandan ve emekten tasarruf etme imkanı yaratılıyor.

Taşman, Avea olarak, müşterilerimize sunduğumuz yenilikçi hizmetlerle şirket ve kurumların ihtiyaçlarına yönelik ürün ve çözümler geliştirmeye devam edecekleri noktasının altını çizdi.

:: Avea’nın Gelecek Bizde buluşmaları hakkında düşünüyorsunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea’nın Gelecek Bizde Buluşmaları Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea’nın Gelecek Bizde Buluşmaları Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea’nın Gelecek Bizde Buluşmaları Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "