Okunma

Avea’yı Arayanın Kimliği Sesinde Gizli


25 Temmuz 2011 Pazartesi 07:10
Avea’yı Arayanın Kimliği Sesinde Gizli

Avea, Türkçe ses teknolojileri alanında dünyanın en gelişmiş teknolojilerini sunan Sestek ile birlikte hayata geçirdiği projeyle cep telefonu müşterilerine daha yüksek güvenlik seviyesinde işlem yapma olanağı sunuyor. Sestek’in gerçek zamanlı olarak ses doğrulaması yapan GVZ Voice Verification teknolojisinin kullanıldığı proje, Avea Çağrı Merkezi‘ni arayan cep telefonu kullanıcısının kim olduğunu sesinden anlıyor. Böylece hem daha güvenli işlem yapılabiliyor hem de telefonda kimlik doğrulaması için geçirilen zaman azalıyor ve işlemler daha hızlı gerçekleştirilebiliyor.

Avea müşterilerinin sistemden yararlanması çok kolay. Avea Çağrı Merkezi’ni arayan ve sesli imza teknolojisinden yararlanmak isteyen Avea müşterisinin öncelikle sisteme sesini tanıtması gerekiyor. Bunun için de belirlenen cümleyi üç kez tekrar ederek sisteme ses kaydını yaptırıyor. Bundan sonra Avea Çağrı Merkezi’ni her arayışında bu yenilikçi uygulamadan yararlanabiliyor.

GVZ Voice Verification sayesinde sesinizle imza atın

Başta sesli imza uygulamaları olmak üzere yüksek güvenlik önlemi gerektiren birçok sistemde kullanılan GVZ Voice Verification, biyometrik ses analizi ile telefonda görüşülen kişinin kimliğini sesinden tanımaya yarayan “konuşmacı doğrulama” yazılımı olarak tanımlanabilir. İnsan sesinin parmak izi ve retinada olduğu gibi kişiye özel ve taklit edilemez oluşu sayesinde GVZ Voice Verification, kullanıcıların seslerini imza olarak kullanarak güvenlik sorularıyla zaman kaybetmeden güvenli işlemler gerçekleştirmelerine olanak tanıyor.

Avea Alternatif Kanallar ve Proje Yönetimi Departman Yöneticisi Gökhan Ayas konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Avea Müşteri Hizmetleri’ni arayan müşterilerimizin güvenlik sorularıyla zaman kaybetmeden kısa zamanda güvenli işlemler gerçekleştirmeleri hedefiyle hayata geçirdiğimiz Sesli İmza uygulamasının teknolojik altyapısında Sestek tarafından geliştirilen GVZ Voice Verification yazılımını kullandık. %100 yerli sermayeye sahip, alanında uzman bir Ar-Ge firması olması, Sestek’i tercih etmemizde önemli rol oynadı. Sesli İmza uygulaması ile ilgili müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler de tercihimizin doğruluğunu kanıtlıyor.”

Sestek dünyaya açılıyor

Sestek CEO’su Prof. Dr. M. Levent Arslan, ses teknolojilerinin günlük hayatı kolaylaştırmak anlamında önemli yenilikler sunduğunu belirterek şu noktalara dikkat çekti: “Sestek olarak Türkçe ses teknolojileri alanında dünyanın en gelişmiş çözümlerini sunuyoruz. Geliştirdiğimiz teknolojilerle hem firmaların müşteri memnuniyeti oranlarını artırıyor, hem de çağrı merkezlerinin daha kapsamlı ve hızlı hizmet verebilmelerini sağlıyoruz. Biyometrik ses analiziyle çağrı merkezini arayan müşterileri sesinden tanıyan GVZ Voice Verification, müşterilerin güvenlik sorularıyla zaman kaybetmeden, kısa sürede güvenli işlemler gerçekleştirilmesine olanak tanıyarak müşteri memnuniyetine katkıda bulunuyor. Bu çözümü kullanan müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler, GVZ Voice Verification ile ilgili hedef büyütmemize katkıda bulundu. Yurtdışına açılma hedefimiz doğrultusunda İngilizce versiyonunu geliştireceğimiz ürünler arasında GVZ Voice Verification da var.”

Sestek, yurtdışına açılma hedefi doğrultusunda sektörün nabzını yoklamak ve mevcut çözümlerini tanıtarak yeni pazarlama fırsatları yakalamak amacıyla, ses teknolojileri alanında dünyada gerçekleştirilen en önemli etkinlik olan SpeechTek’e katılıyor. 8-10 Ağustos tarihleri arasında New York’ta gerçekleştirilecek fuarda başta GVZ Voice Verification olmak üzere Sestek tarafından geliştirilmiş olan GVZ TTS, GVZ Speech Analytics gibi ses teknolojisi çözümleri de tanıtılacak.

:: GVZ Voice Verification özelliğini kullanmayı düşünür müsünüz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Avea’yı Arayanın Kimliği Sesinde Gizli”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    aveayı arayan işlem yapanmıyor ki .. böyle bir teknoloji sadece önce biz yaptık demek için yapılmış bişey. 15 kez aradım çağrı merkezini hiç bişey

  2. SDN Okuru dedi ki:

    ben kekemeyim bi söylediğim bi söylediğimi tutmuyor. kızlık soyadı sormaları daha iyidi :D:D

  3. bLaCkSouL dedi ki:

    Neden böyle sadece bir operatörde varmış gibi reklam tadında haber yapılıyor ki? Bütün operatörlerde var artık bu. Üstelik en son Avea getirdi bu özelliği.

" Avea’yı Arayanın Kimliği Sesinde Gizli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea’yı Arayanın Kimliği Sesinde Gizli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea’yı Arayanın Kimliği Sesinde Gizli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "