Okunma

AVG LinkScanner Artık Türkçe


15 Haziran 2009 Pazartesi 09:25
AVG LinkScanner Artık Türkçe

Herhangi bir günde, 2 milyon web sayfası gizli tehditler yüzünden zehirli hale geliyor. Ve yine her gün, söz konusu tehditlerden %60’ı ortadan kalkıyor ya da web üzerinde farklı bir noktaya taşınıyor ki bu durum, gerçek zamanlı bağlantı tarama özelliğinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Küçük işletmelerden hükümetlere ya da ünlü bir markaya her tür kurumun sitesi bu durumdan etkilenebiliyor.

Şayet bir kullanıcı söz konusu zehirli web sitelerinden birini ziyaret ederse, kredi kartı bilgilerinin, kimlik numaralarının ya da diğer önemli bilgi ve dosyalarının kaybolması için herhangi bir bağlantıya dahi tıklaması gerekmiyor. Bilindik antivirüs yazılımları ise tek başlarına bu tehdide karşı koruma sağlayamıyor.

AVG LinkScanner, kullanıcılara mevcut güvenlik yazılımlarının üstünde ilave gerçek zamanlı bir koruma katmanı sağlıyor. Program, bir bağlantının arkasındaki web sayfasına bakarak ya da tarayıcınıza girdiğiniz web adresini inceleyerek ve söz konusu bağlantının herhangi bir tehdit oluşturup oluşturmadığını analiz ederek çalışıyor.

Şayet söz konusu web sitesi tehlikeli ise AVG LinkScanner kullanıcının söz konusu sayfayı indirmesini engelliyor. Bu, Windows XP ve Vista kullanıcılarının bir bağlantıya tıklamalarının güvenli olup olmadığını, önemli olan anda, yani bağlantıya tıklamadan hemen önce gerçekten bilmeleri anlamına geliyor.

AVG LinkScanner’ın web bağlantılarını gerçek zamanlı olarak inceleyebilmekteki benzersiz becerisi, AVG’nin diğer güvenlik çözümlerine kıyasla çok daha doğru ve isabetli bir koruma sağlamasını mümkün kılıyor. Bir sayfanın güvenlik seviyesinin, kullanıcı o sayfaya tıklamak üzereyken kontrol edilmesi, günümüzün tehditlerine karşı hayati önem taşıyor. Bir web sitesinin geçen günler ya da haftalarda genellikle güvenli olduğu bilgisiyle hareket etmek, kullanıcıları bir yerde en fazla 24 saat kalan tehditlere karşı koruyamaz. Bu nedenle AVG, daha önce tehlikeli olduğu görülen web sayfaları konusunda bilgiye dayanan geleneksel yaklaşımı reddediyor.

Diğer çözümlerin aksine AVG LinkScanner, bir web sayfası hakkında derecelendirme yapabilmek için o web sitesinin sayfalarını teker teker inceliyor. Örneğin Facebook ya da MySpace gibi büyük sitelerin bir ya da iki sayfasının kötü amaçlı yazılım yaymak için kullanıldığını düşünün. Eğer bir güvenlik çözümü, bu web sitelerinin tümünün güvenlik seviyesini birkaç sayfada ne bulduğuna bağlı olarak belirliyorsa, bir ya da iki kötü amaçlı sayfanın aldığı kötü derece nedeniyle kullanıcının aynı sitede bulunan herhangi bir arkadaşının sayfasına erişimi de engellenecektir.

AVG LinkScanner, AVG’nin hafif, kullanımı kolay ve kullanıcıların bilgisayarlarını yavaşlatmayan çözümler üretme misyonunun devamı niteliğindedir ve yüklenir yüklenmez dayanıklı koruma sağlar. Yazılımın ticari amaç taşımayan kişisel ev bilgisayarlarında kullanımı ücretsizdir. http://linkscanner.avg.com.tr adresinden indirebilirsiniz. AVG LinkScanner, Windows XP ve Vista’nın, hem 32- hem de 64-bit sürümleri dahil olmak üzere tüm mevcut sürümleri ile çalışabiliyor. En yaygın güvenlik yazılımları ile uyumlu olan yazılım, Internet Explorer’ın 6 ve daha sonraki versiyonları ve Firefox’un 2 ya da daha üst versiyonları ile kullanılabiliyor.

:: Yazılım hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “AVG LinkScanner Artık Türkçe”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Opera’yı desteklemiyor. Bu büyük bir eksiklik.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    zaten bunu yıllarca avast yapıyor sağolsun

  3. SDN Okuru dedi ki:

    sayin yavuz sahin yaziniz cok guzel ve bilgi iceriyor tesekkurler ama benim gibi fazla bilgisayardan anlamiyanlar icin keske dili nasil ayarliyacagimizi da söyleseydiniz yinede ellerinize saglik tesekkurler

" AVG LinkScanner Artık Türkçe konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AVG LinkScanner Artık Türkçe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AVG LinkScanner Artık Türkçe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "