Okunma

Apple ile Shazam işbirliğine soruşturma başlatıldı!


23 Nisan 2018 Pazartesi 23:00
Apple ile Shazam işbirliğine soruşturma başlatıldı!

Apple için şok etkisi yaratacak bir durum Avrupa Birliği Konseyi‘nden geldi. Alınan karara göre Apple Shazam işbirliği soruşturma kurbanı olabilir!

Apple Shazam işbirliği soruşturma şoku yaşıyor!

apple shazam işbirliği soruşturma sdn 2

Avrupa Birliği Konseyi‘nden çıkan karara göre Apple‘ın Shazam‘ı satın alma dedikodularının artmasının ardından satın alma işlemine derinlemesine bir inceleme yapılacak. Apple Music, Spotify‘ın ardından avrupada en yaygın kullanılan ikinci müzik paylaşım platformu.

Shazam‘ı satın alarak piyasadaki payını arttırmayı amaçlayan Apple, bu satın alım işlemiyle birlikte Spotify‘a karşı haksız bir rekabet içerisine giriyor olabilir. Bu durumun önüne geçmek için soruşturma başlatan Avrupa Birliği Konseyi, satın alma işlemini veto edebilecek yetkiye sahip.

Önümüzdeki süreçte sonuçlanacak olan bu soruşturmadan çıkacak karar Apple‘ı ciddi anlamda üzebilir.

:: Apple, Shazam işbirliğine açılan bu soruşturma hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple ile Shazam işbirliğine soruşturma başlatıldı!”

  1. grezimonk darktonk dedi ki:

    soruşturma açıldı diye çok üzülmüşe benziyorsunuz ama sadece reklam olacak…

" Apple ile Shazam işbirliğine soruşturma başlatıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple ile Shazam işbirliğine soruşturma başlatıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple ile Shazam işbirliğine soruşturma başlatıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "