Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeler


24 Haziran 2020 Çarşamba 09:38
Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeler

Corona virüsü sebebiyle milyonlarca insan etkilendi. Bunun etkilerinin en yoğun hissedildiği ülkelerden birisi İtalya olurken, zaman ilerledikçe yerini ABD’ye bıraktığını gördük. ABD şu anda dünyanın en çok COVID-19 vakalarının görüldüğü ve aynı zamanda ölümlerin en yüksek olduğu ülkeye dönüştü. Bu sebeple Avrupa Birliği bazı uçak yolculuklarını yasaklamayı düşünüyor. Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeler:

Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeler: 3 ülke bulunuyor

AB uçak yolculukları noktasında 1 Temmuz 2020’den itibaren yeni kararlar vermeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi Corona virüsü salgını sürecinde birçok ülke sınıfta kaldı. Karnesinin zayıf olduğu ülkelere, kanaat notu kullanmayan Avrupa Birliği yeni alacağı kararlar kapsamında bazı ülkelerin AB’ye uçuşunu engelleyecek.

Bu ülkeler arasında her gün yüz binlerce yeni vakanın açıklandığı ABD’nin başta geldiği söyleniyor. Amerikalı ziyaretçileri Ruslar ve Brezilyalılar takip edecek. Rusya’nın ve Brezilya’nın salgın karşısındaki yetersiz tutumunu güvenli olmayan olarak kodlayan AB, bu sebeple ilk etapta bu 3 ülkeden gelen yolcuların önünü kapatıyor.

ABD, 2 buçuk milyondan fazla vaka ve 120 bin ölümle, diğer tüm ülkelerden daha fazla bu salgından etkilenmiş duruyor. ABD Başkanı Donald Trump’in uyguladığı politikayı eleştiren birçok ülkenin yanında, kurumlar noktasında da bazı eleştiriler bulunuyor.

Avrupa-Birligi-nin-ucuslarini-yasakladigi-ulkeler-01

Yine de AB’nin ülkelerin uçak yolculuklarını kısıtlamasının ölçütlerine bakıldığında ilk sırada son 14 günde ortalama, 100 bin yeni vaka sayısının açıklanmasına dayanıyor. Şu an için ABD, Brezilya ve Rusya için 100 bin ve üstü açıklanan vakalardan kaynaklı olarak, güvenli olmayan ülkeler şeklinde nitelendiriliyorlar.

NYT’in haberine göre Avrupa Birliği, güvenli ülkeler için de bir liste hazırlıyor. Bu ülkelerin yolcularının rahatlıkla seyahat edebileceği belirtiliyor. Bunun yanında hazırlanan bu liste iki haftada bir güncelleniyor olacak, bunun nedeni ise vaka sayılarında yaşanabilecek artış ya da düşüş olduğu ayrıca belirtiliyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avrupa Birliği’nin uçuşlarını yasakladığı ülkeler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  2. 2 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  3. 3 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  4. 4 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  5. 5 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  7. 7 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  8. 8 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  10. 10 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi