Okunma

SMS ve İnternette Fiyat Sınırı


28 Kasım 2008 Cuma 10:51
SMS ve İnternette Fiyat Sınırı

Avrupa Birliği‘nde hazırlanan yeni bir yasa tasarısı, 27 AB ülkesi içinde Roaming halinde bulunan farklı ülkeden abonelere uygulanacak fiyatlarla ilgili kısıtlama getiriyor. Yasa tasarısına göre, herhangi bir AB vatandaşı, kendi ülkesi dışında bulunduğu sırada bir kısa mesaj için 0,11 Euro’dan fazla bedel ödemeyecek. Bu tasarının bir de internet erişimi kısmı mevcut. Buna göre, aynı şekilde AB içinde gezinen bir AB vatandaşına, internet erişimi için 1 MB başına 1 Euro’dan fazla fatura edilmeyecek.

Ne Zaman Yürürlükte?

Avrupa Parlamentosu onay verdiği takdirde, bu kanunlar 2009’un Haziran ayında yürürlüğe girecek ve AB içinde Roaming çok pahalı olmaktan çıkacak. Ülkemizdeki operatörlerin uyguladığı fiyatı da burada bir fikir vermesi açısından paylaşırsak, yurt dışında yapılan 1 MB‘lık internet erişimi bedelinin, yaklaşık 22 YTL olduğunu söyleyebiliriz.

:: Roaming kullanmak yerine gittiğiniz ülkede abonelik açmak makul mü?

Bilgi için: Avrupa Parlamentosu
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “SMS ve İnternette Fiyat Sınırı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  aveada 5MB 9 kontör
  9 kontörde 22 ytl yapmıyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  22ytl şaka gibi!karşılaştırınca euroya 2 ytl dersek 11 katı ediyo!ne güzel kazız yaa soyun gitsin bizi!Ama zihniyet belli zaten “Gitme kardeşim yurtdışına madem gidebiliyosun yurt dışına zengisindir de öde ozaman” derler

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yani bizi sömürüyolar 🙂

" SMS ve İnternette Fiyat Sınırı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SMS ve İnternette Fiyat Sınırı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SMS ve İnternette Fiyat Sınırı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "