Okunma

Avrupa’da Her Yere Geniş Bant


27 Eylül 2008 Cumartesi 20:11
Avrupa’da Her Yere Geniş Bant

Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerdeki geniş bant internet erişimi konusunda yeni bir çalışma başlatarak, merkezlere uzak bölgelerdeki yerleşim bölgelerine yeterli hızda internet sağlanması ve var olan internet bağlantı kalitesinin artırılması için çalışacak. Aslında bu çalışmanın altında yatan şey, Avrupa çapında yürürlükte olan Evrensel Hizmet Gerekliliği kuralından başka birşey değil.

Kanun Nasıl İşliyor?

Eğer bir hizmet Avrupa nüfusunun %50’sine ulaşıyorsa, artık bu vazgeçilemez bir hizmet olduğundan geri kalanına da ulaşmalıdır, mantığına sahip olan uygulama, şu sıralarda geniş bant internet konusunda devreye sokulmuş durumda. Avrupa Komisyonu, Avrupa çapında verilen internet hizmet kalitesi ve yeterliliğini ölçerek buna uygun hizmetlerin hükümetler tarafından sunulmasını isteyecek.

Tahminlerimize göre, AB’ye yeni üye olan ülkeler şimdiden kilometrelerce fiber kablo siparişi vermeye başlayacak. Elbette bu tür uygulamalar sadece teknoloji alanında bulunmuyor ve üye ülkelerin birçok farklı alanda birbirlerine yetişmesi için geride kalanları teşvik etmeye yarıyor.

          :: İnternet kullanımında Avrupa’yı ne zaman yakalarız?

Bilgi için: Avrupa Komisyonu
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Avrupa’da Her Yere Geniş Bant”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    kokoreçle uğraşana kadar bu konuya el atsınlar

  2. SDN Okuru dedi ki:

    çok süper olurdu :D:D

" Avrupa’da Her Yere Geniş Bant konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avrupa’da Her Yere Geniş Bant ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avrupa’da Her Yere Geniş Bant ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "