Okunma

Hangi Avrupa Ülkesi Daha Sosyal?


25 Şubat 2009 Çarşamba 15:18
Hangi Avrupa Ülkesi Daha Sosyal?

ComScore tarafından yapılan Avrupa’da sosyal ağ kullanıcıları sayısı araştırmasının sonuçları bugün açıklandı. Aralık 2007 ila Aralık 2008 arasını değerlendiren araştırma 15 yaş üstündeki internet kullanıcılarının ne kadarının sosyal ağ siterine üye olduğunun tespitini yapıyor.


Ülke ülke kim daha sosyal tablosu.

Elde edilen sonuçlara göre Avrupa ortalaması Aralık 2007-Aralık 2008 arasında 14 puanlık bir artışla yüzde 75’e yükseliyor. En fazla sosyal ağlara üye olma oranı yaklaşık yüzde 80’le İngiltere’deyken bu ülkeyi yüzde 74’le İspanya ve 73’le Portekiz takip ediyor.

Türkiye Araştırmaya Dahil Edilmemiş

Türkiye’nin dahil edilmediği araştırmada bir önceki yıla göre en hızlı yükselişi yapan ülke ise yüzde 19’la Almanya. Almanya’yı sırasıyla Rusya, Danimarka, İtalya ve Fransa takip ediyor. Araştırmaya dahil olan diğer ülkelere ait bilgiyi hazırladığımız grafikten görebilirsiniz.

:: Türkiye’de neden böyle araştırmalar yapılmıyor?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hangi Avrupa Ülkesi Daha Sosyal? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hangi Avrupa Ülkesi Daha Sosyal? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hangi Avrupa Ülkesi Daha Sosyal? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "