Avrupalı İşletmeciler Sınandı


18 Haziran 2010 Cuma 08:28
Avrupalı İşletmeciler Sınandı

ABDde IFS tarafından bağımsız araştırma kuruluşlarına yaptırılan bir araştırmaya göre, ABD ve Batı Avrupa‘da çevreyle ilgili tartışmaların sıcaklığını korumasına rağmen kurumlar, doğadaki kendi karbon ayakizlerini ölçümleyecek ve izleyecek sistemler açısından yetersiz kalıyor.

Bu araştırmayı IFS adına İskandinav ülkelerinde IDC, ABD‘de RBInteractive Research ve Benelux ülkelerinde ise Heliview Research yönetti. Avrupa ve ABD’de çevreyle ilgili hukuki altyapıdaki gelişmeler nedeniyle şirketler, çevreye olan olumsuz etkilerinin azaltılması ve belgelendirmesi için yasal otoriteler, müşteriler ve yatırımcılarında yoğun baskı görüyor.

IFS‘e göre araştırma verisi, bu alandaki mevcut yasal yaptırımları hızla uygulamak isteyen kurumların mevcut iş teknolojilerini hızla değiştirmeleri gerektiğini söylüyor.

 

ABD’li ve Avrupalı şirketler karbon tehlikesini önemsemiyor

Endüstriyel sektörlerdeki üst düzey yöneticilerle gerçekleştirilen IFS araştırmasına yanıt veren şirketlerin önemli bir bölümü, ABD firmalarının yüzde 83‘ü, İskandinav firmalarının yüzde 82’si ve Benelux ülkelerinin yüzde 79’u uzun bir süredir çevreye olan etkilerini izlemenin yolunu araştırdıklarını ifade ediyor.

Avrupa şirketlerinin önemli bir bölümü, İskandinavların yüzde 74‘ü, Benelux ülkelerinin yüzde 75’i ise kurumsal faaliyetlerinin çevreye olan etkilerini izleyebilecek, kurumsal kaynak planlaması gibi, herhangi bir yazılım teknolojisine sahip olmadıklarını açıkladı.

Amerika’da durum biraz daha iyi görünüyor. ABD şirketlerinin yüzde 47’si çevresel etkiyi takip edecek herhangi bir yazılıma sahip değilken, yüzde 42’si de sınırlı olanaklarla çevresel etkilerini ölçümleyebiliyor.

:: Şirketlerin dünyanın sağlığı hakkındaki umursamaz tavırlarını nasıl yorumluyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avrupalı İşletmeciler Sınandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avrupalı İşletmeciler Sınandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avrupalı İşletmeciler Sınandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!