Okunma

Bağımlılık Yapan Oyunlar – 2


26 Ağustos 2010 Perşembe 13:45
Bağımlılık Yapan Oyunlar – 2

İnternet üzerinden oyun oynamanın keyfi tabii ki de bir başkadır. Fakat kimi kullanıcılar, internet üzerinden oynanan oyunlar arasında World of Warcraft ya da Knight Online gibi popüler oyunları tercih etmez. Onun yerine kendi başına oynayabildiği, çeşitli siteler üzerinden erişilebilir olan basit, sade Flash oyunları tercih eder.

 

 

Bir önceki yazımızda bu tür sade, basit ama bağımlılık yapan oyunlardan birkaç tanesinden bahsetmiştik. Şimdi seriye devam ediyoruz ve bağımlılık yapan Flash oyunları sizlere sunmaya devam ediyoruz. Bu oyunları oynadıkça, biraz daha oynamak isteyeceksiniz!

Bloons Super Monkey

Önceki yazımızda balon patlatmaca benzeri bir oyuna yer vermiştik. Bu sefer, aynı geliştirici firmanın aynı konseptli farklı bir oyununu sunuyoruz. Başrolde yine maymun var. Düşman, yine balonlar. Bu sefer amaç savunmak değil, saldırmak. Daha fazla söz söylemeyelim ve oyunla sizi baş başa bırakalım…

 

 

Oyunu oynamak için buraya tıklayın

Humaliens

İnsanoğlu mu uzaylı ırkı mı? Bir savaş durumunda hangi ırkı yönetmek isterdiniz? Cevabınızı verin ve bir an önce saldırıya geçin. Bu oyunda insan ya da uzaylı ırkından birini seçerek, karşı tarafın kalesini yıkmaya çalışıyorsunuz. Para kazandıkça ünitelerinizi ve kalenizi geliştirerek, güçlenebiliyorsunuz. Tabii ki karşı tarafın da güçlendiğini unutmayın…

 

 

Oyunu oynamak için buraya tıklayın

Colorfill

Eski bilgisayarlara sahip olanlar bu oyunu hatırlayabilir. En azından konsepti hatırlar. Colorfill adlı bu oyunda fare ile yönlendirdiğiniz imleci, oyundaki simgeler imlecin çizgisine ulaşmadan boydan boya çizdirmek. Oyun hakkında söylenecek çok şey yok, baştan aşağı gergin ve keyifli dakikalar sizleri bekliyor.

 

 

Oyunu oynamak için buraya tıklayın

Shopping Cart Hero

İşte karşınızda bağımlılık yapma derecesi en yüksek Flash oyunlarından bir tanesi: Shopping Cart Hero! Bu oyunda alışveriş sepetiyle bayırdan aşağı kendini bırakan bir adamı oynuyorsunuz. Yere sağlam inişler yaptıkça para kazanıyor, sepeti geliştiriyorsunuz.

 

 

Oyunu oynamak için tıklayın

Switch

Bu oyunda bilardo topu benzeri topların hepsini toplamanız gerekiyor. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta, sizin topunuz hangi renk ise, o renk topları toplamalısınız. Topunuzun rengini değiştirmek için farenin sol tuşuna basmanız yeterli. Yani diyelim topun rengi siyah, o zaman siyah toplara odaklanın. Aksi takdirde emeğiniz boşa gider.

 

 

Oyunu oynamak için tıklayın

:: En çok hangi oyunu beğendiniz?

 

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


yazarAkhun Aktosun

“İstikbal Göklerdedir” sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

3 yorum - “Bağımlılık Yapan Oyunlar – 2”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hic yapmadı

  2. SDN Okuru dedi ki:

    facebookta mahjong dimensions diye bir oyun var sırf bu oyun için kendime facebook açtım gerçekten çok zevkli

Yorum yazın

Geri bildirim