Bakan Koca’dan zorunlu karantina açıklaması!


27 Kasım 2020 Cuma 06:30
Bakan Koca’dan zorunlu karantina açıklaması!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca daha önce maske kullanımı hakkında bir açıklama yapmıştı ancak şimdi kendisinden zorunlu karantina açıklaması geldi. Bakan Koca, zaman zaman kontrollü sosyal hayatın kurallarını hatırlatıyor.

Twitter hesabını genellikle vatandaşları uyarmak ve COVID-19 hakkında hatırlatmalar yapmak için kullanan Sağlık Bakanı, Türkiye’nin COVID-19’a karşı aşı geliştiren ülkeler arasında yer aldığını duyurdu. Erciyes Üniversitesi tarafından geliştirilen COVID-19 aşısının ikinci doz uygulaması başlatıldı.

Bakan Koca zorunlu karantina açıklaması ile gündemde

Fahrettin Koca tarafından yapılan ilgili paylaşımda tedbirlere değinildi. Koca, zorunlu karantina tedbirlerine uymamanın aslında herkesi riske atmak demek olduğunu söyledi.

Tedbirlere harfiyen uymayı Türkiye için yerine getirilmesi gereken vicdanı bir sorumluluk olarak nitelendiren Sağlık Bakanı, vatandaşlara bir kez daha çevresel faktörleri göz önüne alarak hareket etmeyi tavsiye etti. Sağlık ekiplerinin tedavi çalışmaları devam ediyor.

Bakan Koca zorunlu karantina açıklaması

13 Kasım 2020 tarihinde maskenin yakın bir zamanda insanlara veda edeceğini vurgulayan Koca, 25 Kasım 2020 tarihinde 28 bin 351 adet vakanın açıklanmasıyla tedbirleri yeniden hatırlatmaya başladı. Sağlık Bakanı bu konuya ilişkin bir paylaşımda bulunmuştu.

Bu paylaşımda yerli COVID-19 aşısının önümüzdeki yılın nisan ayında piyasaya sürüleceği belirtildi. Koca’ya göre tedbirlere uyulduğu takdirde kısıtlamaların uygulanmasına gerek kalmayacak. Bakan Koca tarafından yapılan zorunlu karantina açıklaması oldukça dikkat çekti.

Dr. Fahrettin Koca, kendisine ait olan Twitter adresinden 1 dakikalık bir video paylaştı. Dilerseniz ilgili videoya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ülkemizin COVID-19 ile nasıl mücadele ettiğini düşünüyorsunuz? Yorumlarnızı bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Virüs gündüz bulasmiyehhhh Gündüz atış serbest.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bunu da zamanında arşa çıkardınız halbuki hepsi aynı amaçları sağlığınız değil paraları olmadığı için böyle saçma sapan tedbirler aldılar olan yine halka oldu bunlar da ceza paralarını topladılar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Dünya artık bize inanmıyor inanmıyor bittik şunlar yüzünden😡

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

eğer aşımız çıkarsa büyük bir ihtimal yine geceliği yüzde bin faizle türk lirasına saldırır ingiliz bankaları. çünki aşıdan kar elde etmeyeceğimizi söyledi reis. bu işi rand haline getiren ülkeler nisanda ne yapacaklar acaba Türkiyeye.

" Bakan Koca’dan zorunlu karantina açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bakan Koca’dan zorunlu karantina açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bakan Koca’dan zorunlu karantina açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!