Bakan paylaştı: İşte vaka sayısı en çok artan iller


28 Nisan 2021 Çarşamba 15:13
ABONE OL
Bakan paylaştı: İşte vaka sayısı en çok artan iller

Koronavirüs vakalarında rekor kıran Türkiye, yeni tedbirleri devreye almaya devam ediyor. Bu kapsamda 17 günlük tam kapanma arifesinde  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son durumu paylaştı. Tabloda en çok vaka sayısı artan ilk 5 il dikkat çekti.

Geçtiğimiz haftaya göre 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan iller Zonguldak, Gümüşhane, Kırşehir, Ağrı ve Giresun olurken en çok azalan illerse Yalova, Kastamonu, Çanakkale, Samsun ve Yozgat oldu.

Bakan Koca’dan dikkat çeken paylaşım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle;

Bakan Koca, vaka sayısına ait grafiklerle birlikte “Geçen haftaya göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illerimiz; Zonguldak, Gümüşhane, Kırşehir, Ağrı ve Giresun. En çok azalan illerimiz ise, Yalova, Kastamonu, Çanakkale, Samsun ve Yozgat.” notunu paylaştı.

vaka sayısı

Bakan Koca’nın paylaştığı diğer tabloda ise vaka sayısı azalan iller görüldü. Geçen haftaya göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan iller Yalova, Kastamonu, Çanakkale, Samsun, Yozgat, Kırklareli, Kilis, Balıkesir, Eskişehir, Iğdır oldu.

Vaka sayısı en çok azalan iller

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalar neticesinde getirilen yeni kısıtlamalar ise şöyle;

“29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir. Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir. Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir.”
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
18 gün önce

Zaten Kırşehir de kimse yasağa uymuyor özellikle Bahçelievler tarafı ne maske ne mesafe ne hijyen Allah Tüm şehitlerimize Yardım etsin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
17 gün önce

Bodrum şuan rekor kırıyor

" Bakan paylaştı: İşte vaka sayısı en çok artan iller konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bakan paylaştı: İşte vaka sayısı en çok artan iller ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bakan paylaştı: İşte vaka sayısı en çok artan iller ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!