Bakan paylaştı: İşte alarm veren 5 il


20 Nisan 2021 Salı 16:12
ABONE OL
Bakan paylaştı: İşte alarm veren 5 il

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca haftalık vaka sayısı en çok artan illeri paylaştı. 5 şehirde rakamlar ciddi seviyelere çıkarken, Bakan aynı zamanda vaka sayısı en çok azalan illerle ilgili de bilgi verdi.

Haftalık vaka sayısı en çok artan il Düzce oldu. Koca’nın yaptığı sosyal medya paylaşımına göre Düzce’yi takiben Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova tehlike oranı artan şehirler arasına girdi. Geçen haftaya göre 100 binde vaka sayısı en çok azalan iller (10-16 Nisan haftası) ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye, Adıyaman ve Çankırı oldu.

Koca: “Vaka sayısı artış hızı azaldı”

Bugün resmi Twitter hesabı üzerinden 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri paylaşan Bakan Koca şu açıklamayı yaptı:

100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illerimiz Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova. Azalan illerimiz ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman. Vaka sayısı artış hızı azaldı. Vaka sayıları da tedbirlerle birlikte azalacak.”

Dün akşam (19 Nisan 2021 Pazartesi) açıklanan COVID-19 hasta tablosuna göre toplam test sayısı 44 milyon 87 bin 628‘i buldu. Toplam vaka sayısı 4 milyon 323 bin 596 şeklinde açıklanırken; vefat sayısı ise 36 bin 267 olarak kaydedildi. Düne ait Koronavirüs grafiği ise şöyle:

Koronavirüs son durum

Yukarıdaki tabloya göre dün yapılan test sayısı 318 bin 869‘u gördü. Vaka sayısı ise 55 bin 149 olarak kaydedildi. Hasta sayısı 2 bin 862 olurken; vefat sayısıysa 341 olarak açıklandı. Son olarak iyileşen sayısı 48 bin 947‘yi buldu.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Bakan paylaştı: İşte alarm veren 5 il konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bakan paylaştı: İşte alarm veren 5 il ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bakan paylaştı: İşte alarm veren 5 il ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!