Türksat uydularının fırlatılacağı tarihler açıklandı!


03 Haziran 2020 Çarşamba 12:58
Türksat uydularının fırlatılacağı tarihler açıklandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Türksat uyduları bu yıldan itibaren uzaya gönderilecek” açıklamasında bulundu. Türksat 5A, 5B ve 6A uyduları birer yıl arayla uzaya gönderilecek. Bu üç Türksat uydusunu ise Elon Musk’ın şirketi SpaceX uzaya fırlatacak.

Türksat uydularının fırlatılacağı tarihler açıklandı!

Bakan Karaismailoğlu, fırlatılacak yeni Türksat uydularının fırlatılacağı tarihler hakkında da açıklamalarda bulundu. “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Türkiye, Dünya’da haberleşme uydusu üretebilen 10 ülke arasında yerini alacak” açıklamasında bulunan Karaismailoğlu, üç uydu için tarih verdi.

türksat uydularının fırlatılacağı tarihler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat A.Ş.’nin Gölbaşı Yerleşkesi’nde incelemelerde bulunarak, şirketin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Türkiye’nin uydu yayıncılığında Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerine hitap eden, sektörde önemli bir aktör olduğuna dikkat çeken Karaismailoğlu, “Türksat çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Türksat 5A, 2020’nin son çeyreğinde, Türksat 5B, 2021’nin ikinci çeyreğinde, Türksat 6A, 2022’de uzaya gönderilecek. Haberleşme uydularımız uzaya ulaştığında görüntü, ses ve data iletişimi ile birlikte diğer katma değerli hizmetlerimizle dünyada söz sahibi olacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Türkiye, Dünya’da haberleşme uydusu üretebilen 10 ülke arasında yerini alacak” ifadelerini kullandı.

Türksat 6A’nın yerli bir uydu projesi olduğunu belirten Bakan Karaismailoğlu, “Türksat 6A’nın sözleşmesi, Cumhurbaşkanımızın katılımıyla 15 Aralık 2014’de imzalandı. Bu uydumuz, Bakanlığımız ve Türksat A.Ş. ile birlikte TÜBİTAK, TAI, ASELSAN ve Ctech gibi kuruluşların ortak çalışmasının ürünü olacak” diye konuştu.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türksat uydularının fırlatılacağı tarihler açıklandı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bana ne tv mi seyrediyorum ki gereği de yok

" Türksat uydularının fırlatılacağı tarihler açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türksat uydularının fırlatılacağı tarihler açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türksat uydularının fırlatılacağı tarihler açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
 8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
 9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
 10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)