Bakan Varank’tan rektörlere fırça


06 Eylül 2020 Pazar 19:30
Bakan Varank’tan rektörlere fırça

1-6 Eylül tarihleri arasında Körfez Yarış Pisti’nde koşulan Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları‘nda sona gelindi. Etkinlik boyunca organizasyonu takip eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın konuşması esnasında rektörlere uyarısı ise dikkatlerden kaçmadı.

Efficiency Challenge’da ödüller sahiplerini buldu

Teknofest kapsamında bu sene 16. kez yapılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK iş birliği ile gerçekleştirilen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları‘nda son gelindi. 38 farklı üniversiteden 48 ayrı takımın katılımı ile gerçekleşen yarışlar elektromobil ve hidromobil olmak üzere 2 ayrı kategoride yapıldı.

Elektrikli araç yarışmasında üçünlüğü Yıldız Teknik Üniversitesi elde ederken, ikincilik kürsüsüne Sakarya Uygulamalı Bilimlier Üniversitesi takımı çıktı. Elektromobil kategorisinde birincilik ise İstanbul Üniversitesi‘nin oldu. Etkinlik kapsamında teknik kategorilerden tasarıma kadar farklı alanlarda ödüller sahiplerini buldu.

Mustafa Varank

Katılan gençler Formula 1 İstanbul GrandPrix’sini izleyecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank etkinlik kapsamındaki konuşmasında gençlere seslendi. Bundan sonraki senelerde organizasyonun İstanbulPark pistinde gerçekleştirileceğini ve 16. Efficiency Challenge’a katılan gençlerin yeniden organizasyon takvimine alınan Formula 1 İstanbul Grand Prix‘sine ücretsiz katılabileceklerini müjdeledi.

Bakan Varank: ”Sizlere teşekkür ediyorum ama rektörlerinize…”

Gençlerin etkinlik kapsamındaki çabasına methiyeler düzen Bakan Varank’tan rektörlere uyarı geldi. Bakan Varank sözlerine şu şekilde devam etti:

”Bu bir performans yarışması. Burada gençlerimiz alternatif enerji kaynakları ile sıfırdan araba üretiyorlar. Hem ülkeleri hem de kendileri adına önemli bir işe imza atıyorlar. Bu yolda başarılı olanları da önceki adımlarda elenenleri de gönülden kutluyorum. Geleceğin Türkiye’sindeki en önemli mühendislerin buradaki genç adaylar arasından çıkacağına inanıyorum.

Ben tekrar bu heyecanı paylaştığınız için sizlere, ailelerinize ve sponsorlara teşekkür ediyorum. Ama üniversite rektörlerimize buradan önemli bir çağrım var. Bazı öğrencilerimiz rektörlerinden yeterince destek alamadıklarını ilettiler. Hocalarımız bu projelere daha fazla ehemmiyet göstermeliler. Biz TÜBİTAK olarak gereken desteği veriyoruz, üniversitelerimizden de gençlerimize sahip çıkmalarını bekliyoruz.”

Bakan Varank’tan gelen proje destekleri konusundaki bu önemli uyarı öğrencilerden alış topladı.
Abone ol
Bildir
guest
14 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Şimdi, sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanımız, kendisini atayan kişi tarafından atanan rektörleri mi fırçalamış ya da daha kibar bir tabirle bu rektörlere seslenmiş oldu acaba?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Önceki rektörler marsa koloni kurmak istedi de bunlar mı engelledi. Zaten onların yapmadıklarının bedelini ülke olarak ödemekteyiz, dünyanın 50 yıl gerisinden geliyoruz, arayı kapatmak içinde çalışırken bir yandan muhalefetin yalanlarına cevap vermekle uğraşıyorlar. Gerçi sizin için 20 yıl öncesi çok daha güzeldi değil mi, rektörler üniversite kapısının önünde kimin başı açık kimin kapalı diye yoklama çekiyordu, en büyük icraatları bu idi. Yatacak yeriniz yok vesselam.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

ne fırça atmış be 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Ben 4 yıl boyunca çabaladım destek verilmedi Hitit üniversitesi tarafından

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Üniversiteler yan gelip yatma yerin olmuş. Ayrıca bir sürü rezillik ve saçmalık haberlerini duyuyoruz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Haber değeri olmayan bir Makale !

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Abi cidden hiç destek verilmiyor , geçen yıl bizde katıldık ve o kadar önümüzü tıkadılar ki , vatana millete hayır olsun diye uğraşıyoruz ama tubitaktan bize gönderilen parayi bile vermiyor hocalar vb. , aldığımız ödülün bile üzerine yattılar… Mezun olabilmek için göz yumuyoruz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Umarım tüm katılımcılar izleyebilir 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

dedi ve unutuldu…keşke bilime ve teknolojiye gereken yatırımları yapabilsek. belki başkaları marsa araçlar gönderebilirken imrenerek bakmazdık

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

TÜBİTAK olarak imam eriğine verdikleri desteği unutmadık. Adam haklı.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

tmm trolcük

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Fırça?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Haber başlığına bakınca açıklamanın neresi fırça anlamadım. Gayet uygun bir dille destek verin demiş sayın Bakan rektörlere

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Tubitak gerçekten güzel projelere imza atıyor. Eski altyapısından kurtuldukça kendini geliştirdikçe dahada iyi olacağına eminim.

" Bakan Varank’tan rektörlere fırça konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bakan Varank’tan rektörlere fırça ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bakan Varank’tan rektörlere fırça ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik