Okunma

Bakır Kabloyla 10 Gbit Ethernet


04 Mayıs 2008 Pazar 21:00
Bakır Kabloyla 10 Gbit Ethernet
Intel, ağ teknolojileri konusunda yeni ürünler sunmaya devam ediyor. En son ürünleri, 10 Gigabit ethernet için fiber optik kablo gereksinimini ortadan kaldırıyor. Gigabit ağ döşerken kullanılan CAT6 ve CAT6a standardındaki bakır kablolar üzerinden çalışabilen yeni denetçiler, kablo uzunluğu olarak ise makul mesafeler sunuyorlar. Bu yeni 10 Gbit ağ kartlarıyla CAT6 kablo ile 60 metre, CAT6a kablolarla ise 110 metre mesafeye veri göndermek mümkün.

Bu ürünler için bahsedilen fiyatlar ise 1000 dolar civarında. Tabii ki ileride çok daha uygun fiyatlara inmelerini bekliyoruz.

Bilgi için: Intel
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bakır Kabloyla 10 Gbit Ethernet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bakır Kabloyla 10 Gbit Ethernet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bakır Kabloyla 10 Gbit Ethernet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "