Okunma

Balıkesir’den Elon Musk tepkisi!


06 Kasım 2018 Salı 14:30
Balıkesir’den Elon Musk tepkisi!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay Elon Musk’ın canlı yayın sırasında uyuşturucu kullanmasına tepki olarak, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, otobüslerinde Tesla yerine başka bir markayı tercih edeceklerini duyurmuştu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’den Elon Musk tepkisi!

Yaşanılan bu durum sonrasında Balıkesir Belediyesi, Elon Musk‘a tepki olarak Tesla’yı bırakarak TEMSA ile anlaştıklarını kamuoyuna duyurdu.

Tesla ile olan 180 adetlik elektrikli otobüs alımına yönelik anlaşmayı iptal ettikleri Elon Musk‘a ileten Balıkesir Belediyesi, Sabancı’ya ait olan TEMSA ile görüşmelere başladı.

Yerli üreticileri desteklemek amacıyla da TEMSA ile görüşmelere başladığını belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, yapmış olduğu açıklama ile birlikte elektrikli otobüsler hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

Elon Musk Balıkesir

Söz konusu elektrikli otobüs konusunda bir takım açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu açıklamasında;

”Hiçbir otobüs uğultusu yok, motor gürültüsü yok. Egzoz dumanı yok, doğa kirletilmiyor. Gerçekten TEMSA yetkililerini tebrik ediyor ve kutluyorum. Biz de kendilerini bu süreçte davet ettik, otobüsle geldiler. Otobüsü de test etme imkanına sahip olduk. Bundan sonraki görüşmelerimiz adet görüşmesi olacak, fiyat görüşmesi olacak.

Balıkesir ilk olmanın imkanlarından daha fazla nasıl istifade ettirecekler onu görüşeceğiz. Şarj üniteleri ve aküler konusunda bize nasıl destek olacaklar onu görüşeceğiz. Gerçekten kutluyorum. Türk işçisi, Türk mühendisi ile yerli ve milli olarak yapılan bir araç. Türkiye Cumhuriyeti devleti ilerliyor. Artık dünya ile rekabet edebilecek seviyeye geldiğine hep birlikte müşahede ediyoruz. İnşallah Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak da bu araçları ilk kullanan belediye olmayı arzu ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Daha sonrasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz‘de yapmış olduğu açıklama ile birlikte bünyelerinde bulunan 180 otobüsün elektrikli araçlarla değiştirileceği belirtti.

Daha sonrasında ise MD9 Electricity model araçlarını yakından inceleme ve test etme şansı yakaladığı vurgulayan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, söz konusu elektrikli otobüslerde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Balıkesir’den Elon Musk tepkisi!”

 1. Anonim dedi ki:

  isminde hayır yok. zekai Kafaoğlu neyin kafasını yaşıyor? bu susak öyle bir köprü yaptı ki balıkesire vizyonunun sıfır olduğunu kanıtladı.

 2. Anonim dedi ki:

  elon musk : tamam.

 3. deadlift-cat dedi ki:

  LSD mi kullanıyorlar ki TESLA marka otobüs alacakmış… Musk ne yapsa zaten alamıyacaklardı…

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Maşallah ülke gelişiyor heeeee..

 5. İstanbul büyük şehir uyuma tüm otobüsleri çevreye duyarlı elektrik otobüs istiyoruz dedi ki:
 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Isabetli bir karar olmuş.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yenilikçi bir belediyecilik anlayışı içinde olmaları güzel. Tebrikler. Umarım tüm Türkiye’de yaygınlaşır.

 8. Mnsncls dedi ki:

  Komik değil mi ya görüşmeye otobüsle gelmeleri. Ama değişik bir karar olmuş. Umarım sorunsuz sıkıntısız bir seçim olmuştur.

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Temsa aslında daha modern otobüsler yapabilir diye düşünüyorum…

 10. Anonim dedi ki:

  Ulan en başından tesla neydi , tabiiki yerli malı kullanacaksınız. Siz yerli olanı desteklemezseniz nasıl olacak bu işleer

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Olay güzel şahıslar sıkıntılı yolsuzluklar falan

 12. Anonim dedi ki:

  Yalana bak ya dolar yükseldi diye paraları yetmemiştir bahane uyduruyorlar.

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Helal olsun valla Bir Balıkesirli olarak gururlandım

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Balıkesir belediyesi önce balkart lara dolum için yaptıkları makinaları düzeltsin hele garajdaki dolum cihazını bir kere çalışırken görmedik diğerleride aynı durumda

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu karar üzerine Elon amca hacca gitme kararı almış.

 16. Mustafa dedi ki:

  Keşke en başta Temsa ile anlaşma yapsalar daha iyi olurmuş sonuçta yerli bir marka ama olsun sonuçta yine Temsa ile anlaşmışlar..

 17. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bence Elon musk bir daha kendini toplayamaz.

 18. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tesla ya vereceği parayı temsa ya vermesi daha güzel 👍

 19. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bence Elon artık eroine başlar kahrından , tavşan dağa küsmüş , dağın haberi yok

 20. Anonim dedi ki:

  Elon Musk Kesin perişan olmuştur… Hatta tütün ve tütün mamüllerini bırakıp namaza bile başlamıştır

" Balıkesir’den Elon Musk tepkisi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Balıkesir’den Elon Musk tepkisi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Balıkesir’den Elon Musk tepkisi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "