Okunma

Bana Bir Şey Olmaz Demeyin!


13 Temmuz 2009 Pazartesi 08:40
Bana Bir Şey Olmaz Demeyin!

Symantec‘in geçtiğimiz gün düzenlediği bir panelde konuşan ABD Adalet Bakanlığının siber suçlarla ilgili departmanının yöneticilerinden Michael Stawasz, İnternet üzerinden işlenen suçların oranının artmaya devam edeceğini, bunun nedeninin de son kullanıcıların ve şirketlerin siber saldırı tehditi hakkında hiçbir şey bilmemesi ve önemsememesi olduğunu belirtti.

Paneldeki bir diğer konuşmacı olan FBI siber suç uzmanı Austin Berglas da saldırıya uğrayanların çoğunun hiçbir güvenlik önlemi almayan insanlar olduğunu vurguladı.

Güvenlik ve anti-virüs programlarının korunmaya yardımcı olacağını fakat tam olarak yeterli olmadığını belirten Berglas, kullanıcıların güvenlik güncellemelerini yapmasını, şifrelerini düzgün seçmesini ve düzenli olarak değiştirmesini tavsiye etti.

:: Hiç İnternet’te kullandığınız bir şifrenizi kırdılar mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bana Bir Şey Olmaz Demeyin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bana Bir Şey Olmaz Demeyin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bana Bir Şey Olmaz Demeyin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "