Okunma

Barcelona’nın Okulu FCBEscola, Avea ile Türkiye’de


23 Eylül 2014 Salı 12:32
Barcelona’nın Okulu FCBEscola, Avea ile Türkiye’de

Sosyal fırsatlar yaratan sürdürülebilir projeleriyle Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmayı sürdüren Avea’dan Türkiye’ye uluslararası boyutta yeni bir işbirliği kazandırdı.

10 yıldır spor sponsorlukları ve gelir paylaşım ortaklıkları olmak üzere spora toplam 135,4 milyon dolar yatırım yapan Avea, 10. yılında FCBEscola okullarını Türkiye’ye getirdi.

Avea ile Barcelone, 3 yıldır iş birliği içerisindeydi

 

Dünyanın önde gelen futbol kulübü FC Barcelona ile 3 yıldır yürüttüğü “FCBEscola Camp Avea” projesi yoğun ilgi gören Avea, Barcelona ile dev bir işbirliğine daha imza attı.

Avea, dünyada 12 futbol okuluna sahip spor kulübü FC Barcelona’nın 13’üncü okulunun İstanbul’da kurulmasını sağladı.

Avea böylece, Türkiye’de yabancı spor kulübü işbirliğiyle kurulan ilk futbol okulu “FCBEscola Istanbul Avea”yı hayata geçirmiş oldu.

Duyuruya Avea CEO’su ve Barcelona Başkan Yardımcısı Katıldı

Türkiye’de bir ilke imza atan işbirliği, 23 Eylül 2014, Salı günü Avea CEO’su Erkan Akdemir, FC Barcelona Başkan Yardımcısı Javier Faus i Santasusana ve  FCBEscola Direktörü Xevi Marce katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısı ile açıklandı.

FCBEscola Istanbul Avea, iki ayrı okulda 9 ayda 600’den fazla öğrenciye eğitim verecek

“FCBEscola Istanbul Avea”, ilk etapta biri Maltepe’de, diğeri Maslak’ta olmak üzere İstanbul’daki 2 ayrı okulda hizmet verecek.

Yıl boyu toplam 600’den fazla öğrencinineğitim alacağı ve yetenekli olup seçmeleri kazanan erkek-kız tüm öğrencilerin dahil olabileceği FCBEscola Istanbul AveaFutbol Okulu’nun zaman içinde diğer büyük illere de yayılması planlanıyor.

FCBEscola, dünya çapındaki tüm okullarında, öğrencilere sadece futbol eğitimi değil aynı zamanda disiplin, sporcu ahlakı ve rakibe saygı gibikavramları içselleştirmelerini sağlayan bir değerler sistemi de aşılıyor. Barselona’dan gelecek antrenörün yıl boyunca görev alacağı FCBEscola Istanbul Avea okullarında, FC Barcelo’yı dünyanın en iyi futbol kulübü yapan eğitim ve değerler sistemi ile eğitim verilecek. 

6-8/8-10/10-12 ve 12-14 yaş gruplarındaki yetenekli öğrencilerin eğitimlerini alacakları “FCBEscola Istanbul Avea”da, Türkiye’deki eğitim ve öğretim dönemine paralel bir zamanlamayla, hafta içi 2 gün 1,5 saatlik bir eğitim programı uygulanacak. Okulunöğrencileri, hafta sonlarında da ayrıca 1 gün maç yapma imkânına sahip olacaklar. Dünyanın en iyi futbol altyapı eğitim modeline sahip FCBEscola, know how’unu böylelikle Türkiye’ye taşıyacak. FCBEscola Istanbul Avea eğitimde 3’er aylık dönemlerden toplam 3 dönem olacak. 3 aylık eğitimin karşılığı ise 1500 TL olacak.

Avea 180 yetenekli çocuğa burs sağlayacak 

Avea ve Barcelona’nın yeni projesinde maddi açıdan okul programına katılmakta güçlük çeken yetenekli çocuklar, uzman bir ekip tarafından belirlenecek ve öğrenciler bu okullarda Avea’nın sağladığı burs ile eğitimlerini alacak. Yıl boyunca toplam 180 yetenekli çocuk Avea’nın kesintisiz desteğiyle eğitimlerini tamamlamış olacak. Yapılacak seçmelerle, FCBEscola Camp Avea Projesi’nde olduğu gibi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından bakıma muhtaç çocuklar için hayata geçirilen Sevgi Evleri’nden çocuklar da yine projeye dahil edilecek. Avea, yetenekli ve dezavantajlı gruptaki çocukların ücretsiz yararlanmasına imkân sağlayacak.

“Hedefimiz, FCBEscola Istanbul Avea’yı Türk futboluna hizmet eden önemli bir marka haline getirmek”

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında “FCBEscola Istanbul Avea” hakkında ayrıntılı bilgi veren Avea CEO’su Erkan Akdemir, “ Bugüne kadar spora, sponsorluklarımız ve dünyada bir ilke imza atan gelir paylaşımı modeli  ile 135,4 milyon dolar yatırım yaptık.  Bugün, yani Avea’nın kuruluşun 10. yılında, en önemli kıymetimiz olan çocuklarımız için dev bir eğitim projesine daha imza atarak FCBEscola Istanbul Avea’yı Türkiye’ye kazandırdık. Bu ülkemize ve ülkemizin gençlerine 10. Yıl hediyemiz. Dünyanın önde gelen futbol kulübü FC Barcelona ile 3 yıl önce başlayan işbirliğimizin bu noktaya geldiğini görmek bizim için gurur verici.” dedi.

:: FCBEscola’nın Türkiye’ye gelmesini nasıl buldunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Barcelona’nın Okulu FCBEscola, Avea ile Türkiye’de”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ben kendim çok yatenekliyim ama numaranızı göndere bilirmisiniz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu seçmeler nerde yapilior

 3. SDN Okuru dedi ki:

  cok iyi anneme ve babama yalvariyorum yinede gondermiyorlar allaha her gun dua ediyorum futbolcu olayim diyenama paramiz yok bana burs kaynagi saglayin allah askina beni oraya goturun

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Çocuğum 8yaşında inanılmaz futbol düşkünü ama imkanımız çok kısıtlı nasıl ulaşabilirim

 5. SDN Okuru dedi ki:

  avea güzel bir projeye imza atmýþ ama hiç bir kulübün veya futbol okulunun haberi yok bizler biliyoruz ki Türkiye’mde ne top oynayacak yetenekli çocuklarýmýz var bu haberleri tv ler de reklam verilerek yapýlýrsa herkesin haberi olsa daha iyi olur ben dün duydum futbol okullarýndaki hocalar zaten yetenekli çocuklarý kendi faydalarý için kullanýyorlar madem ki böyle bir þey yapýlýyor bütün futbol okularýna birer yazý gönderseniz daha iyi olur teþekkür ederim þimdiden

 6. SDN Okuru dedi ki:

  çok uzak deilmi

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bizim klupten kazananlar var

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Avea güzel şeyler yapıyorsun da şu çekim gücünü arttırmak için ne yatırım yapıyorsun bilmiyorum başka şirketler senin unuttuğun yerlere baz istasyonu koyuyor bizde senin yüzünden elimizde telefon sinyal arıyoruz elinde çubuk su arar gibi.

" Barcelona’nın Okulu FCBEscola, Avea ile Türkiye’de konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Barcelona’nın Okulu FCBEscola, Avea ile Türkiye’de ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Barcelona’nın Okulu FCBEscola, Avea ile Türkiye’de ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "